Ціни на цукор падають напередодні збирання врожаю в Бразилії

2018-02-15 12:08:10
Ціни на цукор падають напередодні збирання врожаю в Бразилії

В Чикаго ф’ючерси на цукор-сирець опустилися слідом за котируваннями нафти до 13,3 $/фунт або 293 $/т.

 

Погода в Бразилії сприяє гарному врожаю цукрової тростини, тому з початку сезону переробки в березні – квітні на ринок буде тиснути значний обсяг пропозицій цукру. В поточному сезоні надлишок пропозицій цукру складе 5-6 млн т, тому бразильські виробники збільшать переробку тростини на етанол до 50% та більше, скоротивши при цьому виробництво цукру. Переробники сподіваються, що уряд збереже 20% мито на імпорт етанолу з США, що підтримає внутрішні ціни, збільшить обсяг виробництва етанолу та зменшить виробництво цукру.

 

Через падіння світових цін обсяг експорту цукру з України протягом вересня-січня 2017/18 МР скоротився до 250,06 тис т, що вдвічі поступається показнику відповідного періоду попереднього сезону. Проте в січні експорт цукру виріс в порівнянні з груднем на 64% до 76,4 тис т.

 

Основними споживачами вітчизняного цукру стали Туреччина (25%), Узбекистан (23%), Лівія (15%). Крім того, 7,2 тис т цукру придбала Шрі-Ланка.

 

Зміцнення національної валюти призведе до зниження закупівельних гривневих цін та зменшення рентабельності експорту, а відповідно, його темпів в другій половині сезону.

Коментарі відвідувачів (0):