Ціни на сою зростають завдяки активізації попиту з боку Китаю

2020-05-12 13:47:16
Ціни на сою зростають завдяки активізації попиту з боку Китаю

Завдяки активізації попиту з боку державних китайських корпорацій біржові котирування в США почали зростати, а експортери підвищили ціни пропозицій, навіть попри прогнози зниження попиту та нарощування виробництва в новому сезоні.

 

Аналітики очікують, що у травневому звіті експерти WASDE збільшать прогноз виробництва сої в США в новому сезоні до 112 млн т в порівнянні з 96,8 млн т в поточному сезоні. Якщо ж фермери вирішать скоротити площі сівби кукурудзи на користь сої, то обсяг виробництва олійної виросте ще більше.

 

Станом на 10 травня соєю засіяно 38% запланованих площ в порівнянні з 8% у минулому році та 23% в середньому за 5 років на цю дату.

 

За середньою оцінкою опитаних The Wall Street Journal аналітиків, у 2019/20 МР кінцеві запаси сої в США виростуть до 13,6 млн т внаслідок скорочення експорту. Попри зменшення прогнозу виробництва сої для Бразилії з 124,5 до 122,9 млн т та Аргентини з 52 до 51,1 млн т оцінку кінцевих запасів для них залишили незмінною на рівні 100 млн т через зниження попиту.

 

Липневі ф’ючерси на сою в США виросли до 313 $/т на новинах про закупівлю державною китайською корпорацією Sinogrsin чергової партії сої обсягом 300 тис т та плани подальшої закупівлі сої задля поповнення державних резервів. Держкорпорація Cofco за місяць вже придбала майже 2 млн т американської сої. Загалом за останній тиждень США експортували 496,5 тис т сої.

 

Запаси сої в Китаї опустилися до історично низького рівня через обмеження поставок під час карантину та затримок поставок сої з Бразилії, де дощі уповільнили її збирання. У квітні Китай придбав 11,2 млн т бразильської сої, але поставлена вона буде лише через 40-45 днів.

 

Внаслідок затримок з відвантаженням сої та кукурудзи з Аргентини ціни на готівкових ринках продовжують зростати. Ціни на сою виросли на 3-4 $/т до 340 $/т FOB Сантос та 338 $/т FOB US Gulf.

Коментарі відвідувачів (0):