Ціни на сою знову під тиском новин з Китаю

2018-06-05 12:02:34
Ціни на сою знову під тиском новин з Китаю

Липневі ф’ючерси на сою вчора обвалилися на 2,9% до 367,4$/т та потягнули за собою ціни на соєвий шрот та соєву олію. Зниження цін відбувається через поновлення напруження в торговельних відносинах між США та Китаєм, та завдяки гарним темпам сівби й рясним опадам в зонах вирощування сої та кукурудзи.

 

Китай повідомив про можливе скасування досягнутих раніше торговельних угод з США у випадку запровадження мита на китайські товари відповідно до рішення адміністрації Білого дому оприлюднити перелік товарів, на які планується ввести імпортне мито.  Напруження торговельних відносин між США та Китаєм, ЄС, Канадою та Мексикою наразі є головним чинником, за яким спостерігають трейдери.

 

Невизначеність з перспективою поставок сої з США призвела до різкого зростання імпорту сої до Китаю. Так, у травні було імпортовано 9,6 млн т сої проти 6,8 млн т у квітні та 5,5 млн т у березні.

 

Це призвело до зростання запасів сої в Китаї до 7,9 млн т, що на 2 млн т більше, ніж було рік тому.

 

Експорт сої з США за останній тиждень склав 557,7 тис т, що на 94% перевищує показник відповідного періоду минулого року.

 

За даними NASS, соя у США посіяна на 87% запланованих площ, що значно перевищує середній 5-річний показник 75%, сходи отримані на 68% площ проти 52% в середньому за 5 років.

 

Тепла погода та гарні опади сприяли розвитку посівів сої. За даними звіту NASS стан 75% посівів сої оцінюється як добрий або дуже добрий, що є найкращим показником, починаючи з 2010 року.

Коментарі відвідувачів (0):