Ціни на сою залишаються високими попри збільшення пропозицій на світовому ринку

2020-03-25 12:11:08
Ціни на сою залишаються високими попри збільшення пропозицій на світовому ринку

Ринок сої знаходиться під впливом різнобічних чинників, тому ф’ючерси на сою в Чикаго мають високу волатильність. На початку місяця вони з 335 $/т опустилися до рівня 300 $/т, а протягом трьох останніх сесій відновилися до 328 $/т.

 

Головним чинником тиску залишається вірус Covid-19, який спочатку зменшив попит з боку Китаю, а тепер зупиняє роботу портів Південної Америки, звідки експортують сою.

 

Після перемоги над епідемією Китай відновлює роботу підприємств, завдяки чому за останні тижні попит на сою та соєвий шрот почав зростати. У січні-лютому 2020 р. в порівнянні з таким же періодом 2019 р. імпорт сої до Китаю виріс на 14,2% з 11,83 до 13,51 млн т.

 

Для запобігання поширенню Covid-19 в портових містах Аргентини та Бразилії ввели карантин, який зупинив експорт сої та призвів до девальвації місцевих валют. Але уряди країн обіцяють, що не зупинятимуть експорт, а президент Бразилії Жаір Болсонару вчора закликав губернаторів штатів скасувати карантин та відновити роботу підприємств.

 

Станом на 19 березня соя в Бразилії зібрана з 66% площ, що на 2% поступається рівню минулого року. В основних штатах-виробниках Мату-Гросу, Мату-Гросу-ду-Сул та Парана збирання сої завершується.

 

За оцінками AgRural, через спеку та посуху в основному штаті-виробнику сої Ріу-Гранді-ду-Сул країна збере 124,3 млн т сої, що поступатиметься прогнозу лютого, проте значно перевищить минулорічні 117 млн т.

 

За тиждень Бразилія збільшила експорт сої на 54% до 2,84 млн т, а загалом у березні може експортувати 7 млн т.

 

Внаслідок можливого запровадження карантину в портах Бразилії ціни на сою виросли до 350-355 $/т FOB, що відповідає рівню ціни американської сої 350 $/т FOB US Gulf.

 

В Україні ціни на сою підтримує високий попит з боку експортерів та переробників, які у конкурентній боротьбі поступово підвищують ціни. Прогнози надходження на світовий ринок дешевшої та якіснішої бразильської сої поки не виправдалися, тому експортери пропонують за гмо-сою 350-360 $/т в порту та за не гмо-сою 375-380 $/т на кордоні з ЄС або Білоруссю. Переробники минулого тижня підняли ціни на сою на 100-200 грн/т до 10800-11000 грн/т з доставкою на завод.

 

Виробники стримують продажі в очікуванні подальшого зростання цін, проте надходження на світовий ринок сої з Південної Америки на тлі викликаного карантинами падіння попиту може протягом місяця призвести до чергового зниження котирувань.

Коментарі відвідувачів (0):