Ціни на сою залишаються під тиском політичних новин
Після заяви Китаю про відмову від торговельних переговорів з США та активізацію закупівель сої в Південній Америці, ф’ючерси на сою в Чикаго у п’ятницю впали на 2,8% до 301 $/т.
Китайські державні компанії Sinograin та Cofco придбали минулого тижня в Аргентині та Бразилії щонайменше 5млн. т сої на тлі зниження залишків та зупинки закупівель у США.
На переговорах у грудні Китай погодився відновити імпорт сої з США та пообіцяв придбати 20 млн т американської сої, з яких на сьогодні вже закуплено 12,5 млн т. Проте торговельні переговори зайшли в глухий кут, Китай тисне на США відмовою купувати американську сільгосппродукцію, тому навряд чи буде викуповувати залишкові 7,5 млн т сої.
На електронних біржах ф’ючерси на сою у вихідні різко виросли до 307,4 $/т слідом за стрімким зростанням котирувань на нафту марки Brent на 1,3% до 73,15 $/барель на тлі конфронтації між США та Іраном.
Президент Трамп написав в неділю у Твіттері: «Якщо Іран вирішить воювати зі Штатами, то це стане його кінцем. Ніколи не погрожуйте США!».
США розгорнули в Перській затоці авіаносці на підставі даних розвідки про зростання загрози відносно сил США та комерційних перевезень на Сході з боку Ірану та у відповідь на пошкодження танкерів та атаку на нафтопроводи в Саудівській Аравії.
Котирування пальмової олії в Малайзії у п’ятницю виросли на 2,5% до 503,48 $/т та підтримали ринки соєвих бобів та олії.
В Аргентині та Бразилії суттєво виросли премії за найближчі поставки сої на тлі збільшення попиту з боку Китаю, навіть попри прогнози зростання виробництва.
Експерти біржі BAGE збільшили прогноз виробництва сої в Аргентині на 1 млн т до 56 млн т, що менше, ніж прогнозовані USDA 57 млн т. В Аргентині соя зібрана на 76,7% площ, що на 6,1% перевищує середній показник на цю дату.
Падіння курсу бразильського реала до 7-місячного мінімуму робить бразильську сою конкурентнішою, ніж американська.