Ціни на сою в США виросли після відновленню експорту до Китаю

2018-12-04 12:33:38
Ціни на сою в США виросли після відновленню експорту до Китаю

Січневі ф’ючерси на сою та продукти переробки виросли до найвищого з серпня рівня після домовленості між США та Китаєм припинити торговельну війну та протягом 90 днів узгодити нові правила торгівлі між країнами.

 

Трамп повідомив, що Китай погодився негайно відновити закупівлю американської сої, проте невідомо, чи скасує він 25% мито на сою з США.

 

В понеділок торги розпочалися зростанням соєвих котирувань з 325,5 до 337,6 $/т, проте наприкінці сесії вони знизилися до 331 $/т.

 

На ціни тиснуть фундаментальні чинники. Експорт сої за тиждень скоротився на 7,2% до 1,04 млн т, що на 42% поступається показнику аналогічного періоду минулого року. На цьому тижні основним покупцем сої стала Аргентина, яка придбала 249 тис т.

 

Наміри Китаю відновити імпорт американської сої вдарили по ціні на пальмову олію, яка в Куала-Лумпурі в понеділок впала на 2% до 480 $/т, оскільки покупці зазвичай віддають перевагу соєвій олії, а не пальмовій.

 

Ринок пальмової олії залишається під тиском зростання запасів та намірів Індонезії незабаром скасувати експортне мито на пальмові олії, щоб збільшити експорт після різкого падіння закупівельних цін для фермерів.

 

Слідом за цінами на соєву олію українська соняшникова олія подорожчала на 3-5 $/т до 635-638 $/т для грудневих поставок.

Коментарі відвідувачів (0):