Ціни на сою в Чикаго опустилися завдяки покращенню погодних умов

2018-05-17 12:10:42
Ціни на сою в Чикаго опустилися завдяки покращенню погодних умов

Вчора липневі ф’ючерси на сою в Чикаго впали на 1,7% до 9,99 $/бушель або 368,45 $/т завдяки активізації сівби сої у США та збільшенню прогнозу виробництва та експорту соєвих бобів для Бразилії.

 

За оцінками експертів Informa, завдяки покращенню погодних умов у США площа посівів сої може вирости до 89,4 млн акрів проти прогнозованих USDA 89 млн акрів, а посівів кукурудзи – з 88 до 89 млн акрів.

 

Обіцяні на наступний тиждень опади можуть дещо призупинити темпи посіву сої в США, проте фермери мають час оптимальних строків посіву до 1 червня.

 

Невизначеність з імпортним митом на американську сою сприяє нарощуванню закупівлі Китаєм бразильської сої.

 

Зниження курсу реалу відносно долара робить бразильську сою найдешевшою на світовому ринку.

 

Переробка сої в США у квітні зменшилась в порівнянні з минулим місяцем до 161 млн бушелів, проте на 15,7 млн бушелів перевищила показник відповідного періоду минулого року.  

 

В Україні ціни на сою залишаються на високому рівні, основний попит проявляють переробники, які намагаються викупити залишки сої у виробників.

 

Станом на 16 травня в Україні засіяно соєю 76% запланованих площ або 1,5 млн га, але прогноз зменшення площ посіву все ще дуже вірогідний.

 

Голосування, проведене серед учасників V Міжнародної конференції агроінвесторів Agri Invest Forum засвідчило, що 76% виробників у 2019 році не будуть вирощувати сою в разі неповернення відшкодування експортного ПДВ.

 

При цьому майже 86% аграріїв вважають, що скасування повернення ПДВ при експорті сої та ріпаку принесе збитки виробникам, але збагатить переробників.

 

Лише 14% аграріїв вважають, що вказане рішення сприятиме розвитку переробки сої в Україні.

 

Голосування показало, що кількість аграріїв, які вирощують сою, скоротилася з 67,8% у 2017 році до 55,4% у 2018 році.

 

Вказані дані можна вважати репрезентативними, оскільки участь в опитуванні прийняли 450 агровиробників з різних регіонів України.

Коментарі відвідувачів (0):