Ціни на сою та соєву олію знижуються напередодні виходу звіту USDA

2018-10-11 12:04:33
Ціни на сою та соєву олію знижуються напередодні виходу звіту USDA

Ф'ючерси на сою в Чикаго знизилися з початку тижня на 2,7% до 312 $/т під тиском нарощування темпів збирання та збільшення прогнозу врожаю сої в США. Ціни на сою продовжують коливатися через невизначеність з експортом до Китаю, тому за останній місяць вони падали до 300 $/т та піднімалися до 320 $/т, а загалом за місяць втратили лише 1,6%. 

 

Трейдери проводять продажі в очікуванні зниження ціни після оприлюднення жовтневого звіту USDA, де вони сподіваються побачити чергове збільшення виробництва та перехідних залишків сої в США.

 

За даними Wall Street Journal, який порахував середнє значення оцінок різних аналітичних агенцій, прогноз виробництва сої в США збільшиться до 128,8 млн т в порівнянні з 127,7 млн т у вересневому звіті та 119,5 млн т в минулому році. При цьому оцінку врожайності сої збільшать до 3,59 т/га проти 3,55 т/га у попередньому звіті та 3,3 т/га у 2017 році.

 

Торгове протистояння США та Китаю триває. Трамп заявив, що він не збирається поступатися й таки запровадить додаткові імпортні мита на китайські товари на суму 267 млрд $. Китай продовжує політику відмови від купівлі американської сої та не погоджується йти на поступки, тому подав позов проти дій США до СОТ. 

 

Різниця цін між бразильською та американською соєю виросла до 100 $/т. Китайським імпортерам економічно вигідно купувати американську сою з оплатою 25% мита, але подібні закупки стримуються політично. Китай шукає можливості зниження кількості протеїну в кормах та нарощування імпорту соєвого, соняшникового та ріпакового шротів з інших країн.

 

Бразилія практично вичерпала можливості експорту сої й за оцінками експертів ще зможе поставити біля 5 млн т бобів до нового врожаю, а загальний експорт складе приблизно 77 млн т. Але новий врожай сої з’явиться не раніше кінця січня, тому питання закупівлі сої до вказаного періоду залишається відкритим.

 

Попит на українську сою залишається на невисокому рівні через низьку активність трейдерів, а завантаженість елеваторів кукурудзою та соняшником практично не дозволяє приймати сою, яку не зрозуміло хто і коли буде купувати. Переробники продовжують вести закупівлю на умовах поставки на завод і пропонують ціни на рівні 10500-10650 грн/т, при цьому перевагу віддають сої з високим вмістом протеїну.  

Коментарі відвідувачів (0):