Ціни на сою та олійні в очікуванні переговорів між США та Китаєм

2018-11-23 12:02:51
Ціни на сою та олійні в очікуванні переговорів між США та Китаєм

США та Китай можуть до кінця року припинити торговельну війну, яка триває з літа. Вчора Д. Трамп повідомив журналістам, що не виключає можливості підписання угоди з КНР під час саміту G20, який 30 листопада - 1 грудня проходитиме в Буенос-Айресі, оскільки Китай хоче вирішити проблему з імпортними митами.

 

Зустріч лідерів обох країн має відбутися 1 грудня після завершення саміту в форматі робочої вечері.

 

Проте, США не планують скасовувати обмежувальні заходи проти китайських товарів, допоки КНР не змінить власну торговельну політику.

 

Відновлення переговорів в листопаді та обіцянки політиків остаточно вирішити проблему на саміті G20 суттєво підтримали ціни на сою, які виросли з початку місяця на 3,8% до рівня 324,4 $/т. 

 

Скасування імпортного мита на американську сою може призвести до різкого стрибка цін та їх відновлення до рівня, що передував запровадженню мита.

 

Це може суттєво скоригувати ціни на інші олійні, які продовжують знижуватися під тиском низького попиту.

 

Ціни на нафту знову впали після короткочасного відновлення та торгуються в мінусовій зоні. Нафта марки Brent торгується на рівні 61,9 $/барель, а марки WTI - 53,2 $/барель.

 

Тимчасове зростання котирувань нафти підтримало ціні на пальмову олію, які виросли вчора на 1% до 490,3 $/т. Проте надії на активне зростання ціни майже немає, тому що запаси пальмової олії в Індонезії та Малайзії будуть збільшуватися протягом наступних двох місяців, оскільки попит з боку ключових покупців зазвичай уповільнюється в цей період, тому що пальмова олія твердішає при зниженні температури повітря та стає нетранспортабельною.

 

Ціни на соняшникову олію продовжують знижуватися та вже опустилися до 630-635 $/т FOB Чорне море. Але зниження цін до рівня соєвої олії та сезоне скорочення пропозицій пальмової олії дасть поштовх до зростання попиту на українську соняшникову олію в найближчій перспективі.  

Коментарі відвідувачів (0):