Ціни на сою та кукурудзу знову під тиском політичної напруги

2019-10-07 12:27:39
Ціни на сою та кукурудзу знову під тиском політичної напруги

Можливий зрив торговельних переговорів та невизначеність із заходами з підтримки етанолової промисловості будуть головними чинниками тиску на ціни сої та кукурудзи в США до оприлюднення жовтневого звіту USDA.

 

Напередодні зустрічі делегацій США та Китаю, яка пройде у четвер, офіційний Пекін заявив, що він неохоче погоджується на широку торговельну угоду. На зустрічах останніх двох тижнів китайські урядовці зазначили, що хотіли б суттєво звузити перелік питань для обговорення.

 

Віце-прем’єр КНР Лю Хе, який очолить китайську делегацію на переговорах, розповів, що він надасть Вашингтону пропозицію, в якій не буде зобов’язань по реформуванню промислової політики Китаю або урядові субсидії, що було основною вимогою США.

 

Китай може зірвати переговори в очікуванні послаблення позицій Трампа на тлі можливого імпічменту, що змусить його прийняти китайські умови. На тлі провалу переговорів з Північною Кореєю Трампу потрібні хоч якісь перемоги.

 

Анонсована урядом Трампа програма різкого збільшення етанолу в паливі поки не показала реальних кроків, тому трейдери не розуміють, як збільшиться переробка кукурудзи етаноловою промисловістю, яка наразі споживає 40% врожаю американської кукурудзи.

 

Грудневі ф’ючерси на кукурудзу в Чикаго впали до 152,3 $/т.

 

Агенція IEG Vantage (раніше Informa) зменшила в порівнянні з попереднім звітом прогноз врожайності кукурудзи в США на 2,1 бушеля/акр до 167,5 бушеля/акр, що на 0,7 бушеля/акр поступається вересневому прогнозу USDA. А оцінку врожайності сої зменшили на 1,9 бушеля/акр до 46,5 бушеля/акр, що на 1,4 бушеля/акр поступається вересневому прогнозу USDA.

 

Листопадові ф’ючерси на сою за тиждень виросли на 4% до 337 $/т, на тлі активізації закупівлі американської сої Китаєм, який за два тижні придбав 2 млн т олійної. Трейдери очікують, що в новому звіті USDA прогноз виробництва сої в США знову знизять.

 

До 10 жовтня, коли буде оприлюднений новий звіт USDA, ринки залишатимуться під тиском невизначеності з обсягами виробництва та споживання.