Ціни на сою почали зростати слідом за ринком кукурудзи

2019-06-25 12:03:02
Ціни на сою почали зростати слідом за ринком кукурудзи

Опади в кукурудзяному поясі США значно змінили прогнози посівних площ та врожаю сої та кукурудзи в новому сезоні. За місяць ф’ючерси на кукурудзу виросли на 16%, на сою – на 13%. Дані нового звіту NASS USDA свідчать про те, що фермери намагалися максимально засіяти площі кукурудзою, а не соєю, оскільки не бачать перспектив активізації експорту до Китаю навіть за умови покращення торговельних відносин з США, оскільки поголів’я свиней в КНР різко скоротилося внаслідок АЧС.

 

Станом на 24 червня в США засіяно соєю 85% площ в порівнянні з 77% на минулому тижні, 97% в середньому за 5 років та очікуваннями трейдерів в межах 86-89%. Навіть, якщо сівбу продовжать після завершення оптимальних термінів, це суттєво не змінить врожай олійної. Сходи отримані на 71% площ в порівнянні з 91% в середньому за 5 років.

 

Фінальний звіт по посівах в США з прогнозом врожаю, що оприлюднять у п’ятницю, стане основним орієнтиром цін на найближчий місяць. Зустріч президентів США та Китаю наприкінці тижня, де мають бути визначені умови торговельної угоди, також може значно вплинути на ринок сої.

 

Експорт сої з США за тиждень виріс в порівнянні з відповідним показником минулого року на 32% до 682 тис т, з яких 77% було відправлено до Китаю.

 

За даними Комісії з торгівлі товарними ф’ючерсами, за тиждень інвестори скоротили кількість коротких позицій по сої на 39% до 55307 опціонів. Цей показник вимірює різницю між ставками на підвищення та зниження цін та наразі є найнижчим з кінця березня.

 

По кукурудзі кількість довгих позицій виросла на 29% до 143515 контрактів, що є найвищим показником з травня 2018 року та свідчить про очікування подальшого зростання цін.

 

Ціни на сою підтримає зниження темпів сівби сої в Індії, обумовлене спекою та затримкою сезону мусонів на 2 тижні. За даними МСГ країни, станом на 21 червня темпи сівби відстають на 57%. За тиждень дефіцит вологи зменшився з 44% до 38%, а в наступні два місяці в країні продовжать йти дощі.  

Коментарі відвідувачів (0):