Ціни на сою падають попри зменшення прогнозу виробництва

2019-02-12 12:05:26
Ціни на сою падають попри зменшення прогнозу виробництва

В понеділок ф’ючерси на сою в Чикаго опустилися до 3-тижневого мінімуму 333,8 $/т, хоча після оприлюднення звіту USDA у п’ятницю вони незначно подорожчали.

 

Причиною падіння цін стала ескалація напруги між США та Китаєм в Південно-Китайському морі, викликана появою американського есмінця в Тайванській протоці 25 січня та вчорашнім вторгненням китайського патрульного катера в територіальні води Японії. В МЗС Китаю висловили незадоволення «серією трюків США».

 

Крім того, через відкладену  зустріч президентів США та Китаю з 1 березня можуть вступити в дію нові імпортні мита на китайські товари.  

 

Ціни на сою залишаються під тиском низького попиту з боку Китаю, де все ще святкують Новий рік, та девальвації бразильського реала, що дозволить активізувати експорт сої з Бразилії, оскільки раніше фермери стримували продажі в очікуванні зростання цін на тлі викликаного посухою зменшення врожаю.

 

Агенція AgRural знизила оцінку виробництва сої в Бразилії на 4,4 млн т до 112,5 млн т, що значно поступається прогнозованим USDA у лютому 117 млн т, хоча наразі соя зібрана з 26% площ проти 12% в середньому. Зниження прогнозу експорту сої до Китаю з 90 до 88 млн т також суперечить заявам китайських урядовців, які оцінюють імпорт сої максимум у 86 млн т.

 

Експорт сої з США залишається активним, за тиждень він скоротився на 2,6% до 1,06 млн т, що на 20,5% поступається рівню відповідного періоду минулого року. В новому звіті експерти USDA знизили прогноз виробництва сої у 2018/19 МР на 1,5 млн т до 123,66 млн т, та оцінку експорту на 0,7 млн т до 51 млн т, внаслідок чого запаси зменшаться на 1,24 млн т до 24,76 млн т, що вдвічі перевищить минулорічний рівень.

 

Проте в новому сезоні площі сівби сої можуть суттєво скоротитися через низькі ціни та невизначеність з експортом до Китаю.

 

Світові ціни на сою залишаються під тиском політичної ситуації, яка впливає на торгівлю та виробництво.

Коментарі відвідувачів (0):