Ціни на сою очікують зустрічі президентів США та Китаю

2019-02-01 12:03:54
Ціни на сою очікують зустрічі президентів США та Китаю

Ринок сої напружено очікує подальшого розвитку ситуації в торговельній суперечці між США та Китаєм.

 

Делегація Китаю під час перебування у США на поточному тижні мала узгодити всі питання перед підписанням торговельної угоди. Проте вчора Трамп написав у Твіттері, що попри гарний хід переговорів остаточна угода буде підписана лише після його зустрічі з президентом КНР, де потрібно буде узгодити давні й складні питання.

 

«Сподіваюсь, що Китай відкриє свої ринки не лише для фінансових послуг США, але й для виробництва, аграріїв та інших галузей та підприємств США, без чого угода буде неприйнятною», - повідомив Трамп.

 

Трейдери очікували, що на поточному тижні Китай придбає нову партію американської сої, оскільки запаси в китайських портах скоротилися після зниження в січні відвантажень до КНР, а компенсувати це поставками сої нового врожаю з Бразилії поки неможливо.

 

За даними Reuters, деякі бразильські виробники сої зупинили продажі нового врожаю в очікуванні зростання цін, обумовленого втратами врожаю в окремих регіонах країни. Майже 50% врожаю було реалізовано в другому півріччі минулого року на тлі активізації закупівель Китаєм бразильської сої після початку торговельної війни з США.

 

В Аргентині завершили сівбу сої. За даними біржі в Буенос-Айресі посівні площі в порівнянні з минулим сезоном скоротили на 0,2 млн га до 17,7 млн га, проте завдяки сприятливій погоді врожай очікується на рівні 53 млн т.

 

Ціни на сою в Аргентині зростають через побоювання скорочення врожаю сої в Бразилії внаслідок негоди.

 

Трейдери цікавляться соєю нового врожаю, оскільки залишки попереднього врожаю майже розпродані.

 

В Україні переробники активізували закупки сої, й пропонують на заводі 9600-10500 грн/т в залежності від регіону, рівня протеїну та вмісту ГМО. Експортний попит знижується по мірі зростання пропозицій з Південної Америки. В порту ціни опустилися на 3-5 $/т до 335-340 $/т на сою з гмо та 350 $/т на сою без гмо.

 

Попит на українську сою без гмо з боку Білорусі також знижується, через що ціна попиту на DAP кордон Україна-Білорусь впала до 365-370 $/т.