Ціни на сою можуть вирости завдяки намірам Китаю скасувати мито

2019-06-06 12:03:13
Ціни на сою можуть вирости завдяки намірам Китаю скасувати мито

Міністерство фінансів Китаю оприлюднило перелік товарів виробництва США, куди входять й соєві боби, свинина та яловичина, на які може бути скасоване імпортне мито, - повідомляє Reuters.

 

Вже з 2 вересня розпочнеться процес подання заявок на скасування імпортного мита, запровадженого в липні 2018 р. на товари з США на суму 50 млрд $. А з 3 червня по 5 липня будуть прийматися заявки на скасування мита на товари на 60 млрд $, що було запроваджене у вересні 2018 р.

 

Скасування імпортного мита свідчить про те, що Китай не бажає загострювати конфлікт з США. Скасування мита на сою та активізація її імпорту з США стане вагомим чинником підтримки цін на тлі невизначеності з новим врожаєм.

 

Поки що вчорашнє падіння ціни на нафту до чергового мінімуму 59,57 $/барель призвело до зниження котирувань на соєві боби на 3,2% до 318,3 $/т та на соєву олію на 1,7% до 600 $/т. В США досі обговорюється питання посівних площ під соєю, які можуть вирости через неможливість вчасно посіяти кукурудзу.

 

Експерти IEG Vantage збільшили оцінку посівних площ під соєю в поточному сезоні до 85,037 млн акрів, середньої врожайності – до 51,1 бушеля/акр або 3,4 т/га, валового збору – до 117 млн т.

 

Проте станом на 3 червня соєю в США засіяно лише 39% площ, а в найбільших штатах-виробниках Іллінойсі, Мічигані та Огайо лише 17-31% від прогнозу. В разі сівби після оптимальних термінів врожайність зменшиться на 10-20%, тому отримати прогнозований врожай можливо буде лише за ідеальних умов під час всього періоду вегетації.

 

Трейдери очікують червневого звіту USDA, який може суттєво вплинути на ринок, хоча різкого зменшення прогнозу виробництва, імовірно, не буде.

Коментарі відвідувачів (0):