Ціни на соняшникову олію ростуть попри падіння ринку пальмової олії

2019-07-04 12:13:40
Ціни на соняшникову олію ростуть попри падіння ринку пальмової олії

Збільшення виробництва пальмової олії в Малайзії та Індонезії на тлі падіння темпів експорту тисне на котирування пальмової олії, які вчора на біржі в Бурсі впали на 0,6% до 474,5 $/т.

 

За даними Reuters, Індонезія в травні збільшила виробництво пальмової олії до 4,6 млн т, та зменшила експорт до 2,8 млн т.

 

Котирування нафти марки Brent з понеділка знизилися на 3,3% до 63,4 $/барель, що тисне на ринок пальмової олії.

 

Ціни на соєву олію в Чикаго на цьому тижні також значно знизилися навіть попри зменшення прогнозів виробництва сої в США у новому сезоні. Проте вчора вони відновилися до 630 $/т слідом за ринками сої та кукурудзи, які зростають на новинах про відновлення Китаєм активної закупівлі сільгосппродукції в США у вигляді кроку назустріч підписанню торговельної угоди.

 

Ф’ючерси на сою вчора в Чикаго виросли на 1,4% до 333,6 $/т.

 

Збільшення попиту на поставки української соняшникової олії в липні-серпні на тлі дефіциту пропозицій призвело до зростання цін до найвищого в сезоні рівня. Ціни попиту на українську соняшникову олію виросли до 725 $/т FOB, ціни пропозицій – до 735-740 $/т FOB для серпневих поставок попри небажання аграріїв продавати соняшник за низькими цінами та високий, в порівнянні з минулим роком, рівень запасів соняшника. Більшість виробників олії переходять до переробки ріпаку, тому до серпня-вересня не планують купувати соняшник, що зменшує пропозицію соняшникової олії. Соняшникову олію з поставкою в жовтні-листопаді пропонують по 690-695 $/т, тоді як ціна попиту на неї складає 680-685 $/т.

 

В Індії ціни на соняшникову олію виросли до найвищого рівня 780 $/т CIF, що на 120 $/т перевищує вартість соєвої олії. Ціни на рослинні олії залишаються під тиском можливого зниження врожаю олійних в країні внаслідок затримки мусонів на 2 тижні.

 

Липневі ф’ючерси на ріпакову олію в Нідерландах виросли до 753 €/т FOB, тоді як ціни на поставки в серпні-вересні знизилися до 720-725 €/т FOB.

Коментарі відвідувачів (0):