Ціни на соняшник зростають слідом за подорожчанням соняшникової олії

2019-04-25 12:08:58
Ціни на соняшник зростають слідом за подорожчанням соняшникової олії

В Україні триває протистояння між власниками значних партій соняшнику, що стримують продажі в очікуванні зростання цін, та переробниками, які задля залучення обсягів змушені підвищувати ціни. Крім того, ціни на соняшник підтримує подорожчання соняшникової олії на світовому ринку.

 

Закупівельні ціни на соняшник з доставкою на завод виросли на 50-100 грн/т до 10800-11300 грн/т попри зміцнення курсу гривні з 26,8 до 26,6 грн/$. Подальше зростання курсу долара суттєво вплине на ціни на соняшник.

 

Попри політичні чинники курс долара на міжбанківському ринку залишається стабільним, хоча після виборів Президента України напруга у відносинах між Україною та Росією збільшиться. Росія зупинила поставки нафти до України та обмежила їх для Білорусі. Це призвело до значного стрибка ціни на дизпаливо та незабаром може викликати підвищення попиту на валюту задля закупівлі нафтопродуктів з інших країн.

 

Невисокий попит на вітчизняну соняшникову олію з боку Індії та інших імпортерів тисне на ціни, проте вони поступово укріплюються завдяки скороченню пропозицій. Ціни пропозицій виросли до 670-675 $/т FOB, а ціни попиту залишаються на рівні 665-668 $/т FOB - Чорне море для поставок в травні-червні.

 

Ціни на соєву олію в Чикаго з понеділка впали на 2,8% до 623 $/т слідом за липневими ф’ючерсами на сою, які знизилися на 2,8% до 319,4 $/т.

 

В Аргентині ціни на соєву олію залишаються на рівні 625 $/т FOB Up River, проте премія за соняшникову олію для поставок в Індію виросла до 50 $/т.

 

В ЄС на тлі скорочення пропозицій серпневі ф’ючерси на ріпак виросли до 714 /т FOB, листопадові – до 720 /т FOB.

 

Подорожчання нафти підтримує ціни на пальмову олію в Куала-Лумпурі на рівні 526 $/т для поставок у червні на тлі прогнозів зростання експорту у квітні.

 

Низькі ціни на пальмову та соєву олію найближчим часом обмежать зростання цін на соняшникову олію, тому подорожчання соняшника можливе лише внаслідок падіння курсу гривні через подальшу ескалацію на сході України.

Коментарі відвідувачів (0):