Ціни на соняшник ростуть слідом за цінами на соняшникову олію

2019-04-08 13:34:58
Ціни на соняшник ростуть слідом за цінами на соняшникову олію

Основними факторами зростання цін на пальмову олію минулого тижня, зростання світових цін на соєву та соняшникову олію стало посилення напруженості в Лівії. Це активізувало закупівлі і спровокувало зростання цін на соняшник в Україні незважаючи на зміцнення курсу гривні.

Ціни на пальмове масло в Куала Лумпурі активно росли протягом минулого тижня і досягли в п'ятницю 544,8$/ т, що є максимальним показником за останні 6 тижнів. Причиною зростання стали збільшення темпів експорту пальмової олії, а також прогноз зниження залишків.

 

Додатковим фактором тиску на ціни стало зростання цін на нафту, яка виросла за тиждень на 2,5% до $70,65 за барель в зв’язку з військовим протистоянням в Лівії , що може вплинути на поставки нафти на світовий ринок.

 

Зростання цін на пальмову олію спровокувало активізацію закупок соєвої олії з боку індійських імпортерів, які переключилися на закупівлю аргентинського соєвого масла. Ціни на соєву олію з постачанням CIF Індія зросли за тиждень на 20-25$/т до 680-685$ /т. CIF. Спред між цінами рафінованих пальмової та соєвої олій на внутрішньому ринку Індії знизився з 140 до 90$/т, що дозволить наростити імпорт більш якісної соєвої та соняшникової олій. Індія імпортує близько 15млн тон рослинної олії, але більше становить половини пальмова, одна третина соєва, а все інше це соняшникова і рапсова олія.

 

Ринок української соняшникової олії в четвер і в п'ятницю показав невелике зростання додавши близько 5-10$/ т та до кінця тижня зросли до рівня 660-665$/т FOB з постачанням в травні-червні, але трейдери припускають, що зростання продовжиться ще на 5-10$/т найближчим часом і практично призупинили продажу.

 

Закупівельні ціни на соняшник в Україні минулого тижня виросли незважаючи на триваюче зміцнення курсу гривні до 26,6 гривень за долар до кінця тижня. Переробники активізували покупки і пропонували за великі партії соняшнику ціни вище декларованих на ринку. При рівнях 10600-11000 грн/т з постачанням на завод деяким виробникам за великі партії пропонували ціни 11200-11300грн/т з швидкою поставкою. Ціни на умовах франко-господарство виросли до рівня 10200-10300грн/т , але це не призвело до активізації продажів через те, що виробники зайняті посівною і вони поки забезпечені ресурсами. 

 

Сьогодні єгипетський GASC проведе черговий тендер по закупці рослинної олії, що стане додатковим маркером(показником) цін на соняшникову олію. Вихід балансів від USDA у вівторок, а також ситуація на світовому ринку нафти - будуть головними факторами впливу на ціни на цьому тижні.

Коментарі відвідувачів (0):