Ціни на соєву та пальмову олію оновили рекорди на тлі зниження прогнозу врожаю сої в Аргентині

2021-03-12 12:03:48
Ціни на соєву та пальмову олію оновили рекорди на тлі зниження прогнозу врожаю сої в Аргентині

Вчора ціни на рослинні олії, спекулятивне зростання яких триває останнім часом, отримали нові чинники підтримки. На цьому тлі пальмове масло подорожчало до 13-річного максимуму, а соєва олія – до 8-річного.

 

Після затвердження Конгресом США пакету підтримки на 1,9 трлн $ фондові індекси виросли на 1-2,5%, а ціни на нафту – на 1,8-2%, що посилило спекулятивні настрої на ринках сировини.

 

Слідом за цінами на нафту та на даних про скорочення запасів пальмової олії в лютому, ф’ючерси на пальмову олію на біржі в Малайзії вчора виросли ще на 2,2% до 4060 рінггитів/т або 989 $/т, вперше з 2008 року перетнувши рівень 4000 рінггитів/т.

 

Водночас ринок поки не відреагував на нові дані про скорочення експорту пальмової олії з Малайзії за 10 днів березня у порівнянні з аналогічним періодом лютого на 22%, та зростання виробництва на 15%. Тому незабаром варто очікувати різкого зниження цін на пальмову олію, оскільки останніми місяцями сформувалася тенденція зростання котирувань протягом двох тижнів на 8-10% та наступного їх зниження до попередніх рівнів.

 

На тлі зростання цін на нафту та пальмову олію, а також прогнозів скорочення врожаю сої в Аргентині, на біржі в Чикаго вчора котирування на соєву олію виросли на 2% до 1208 $/т, тоді як на соєвий шрот впали на 0,5% до 444,4 $/т.

 

Експерти біржі Буенос-Айресу (BAGE) вчора знизили прогноз врожаю сої в Аргентині на 2 млн т до 44 млн т, тоді як USDA у березневому звіті оцінив його у 47,5 млн т.

 

Поки що трейдери не відреагували на підвищення прогнозу виробництва сої в Бразилії агенцією CONAB на 1,3 млн т до рекордних 135,1 млн т (що на 8-10 млн т перевищить торішній врожай), та прогнозу експорту – до історично високих 86,2 млн т. Нагадаємо, що в новому звіті USDA оцінку виробництва підвищили на 1 млн т до 134 млн т, а експорту – до 85 млн т.

 

На біржі в Даляні ф’ючерси на пальмову олію виросли на 2% до 1207 $/т, тоді як на соєву знизилися на 1,5% до 1425 $/т.

 

Зниження попиту на соєвий та соняшниковий шрот з боку китайських тваринників на тлі падіння цін на свинину та нових спалахів АЧС посилює тиск на ціни соєвих бобів та олії.

 

Експерти Національної асоціації експортерів зерна Бразилії (Anec) збільшили прогноз експорту сої у березні з 13,79 до 15,5 млн т, що продовжить опускати ціни на соєвий комплекс в Китаї, оскільки ця соя була придбана ще влітку за низькими цінами.

 

Ціни пропозицій української соняшникової олії залишаються на рівні 1650-1700 $/т FOB, проте попит покупців мінімальний, тоді як зниження цін на соняшниковий шрот до 310-325 $/т FOB активізувало торгівлю.

 

Після бурхливого зростання цін ринки зупинилися через зниження попиту, тому наразі всі очікують відновлення попиту з боку Китаю. Проте він може зменшитися на тлі зниження ціни на м’ясо та відновлення активних поставок сої нового врожаю з Бразилії, особливо з огляду на падіння цін на пшеницю та кукурудзу.

Коментарі відвідувачів (0):