Ціни на соєву олію знову різко виросли

2021-06-07 12:35:10
Ціни на соєву олію знову різко виросли

Підвищення цін на нафту минулого тижня до дворічного максимуму надало потужної підтримки ринкам рослинних олій, які відновили зростання. Найбільше виросли липневі ф’ючерси на соєву олію в Чикаго, які вкотре оновили рекорд.

 

Ф’ючерси на пальмову олію в Малайзії наприкінці тижня також активно дорожчали, що сприяло відновленню попиту на українську соняшникову олію, ціни на яку останнім часом суттєво впали.

 

На біржі в Чикаго після незначного зниження у четвер, липневі ф’ючерси на соєву олію у п’ятницю на тлі низьких запасів та гарного попиту виросли одразу на 6,1% до рекордних 1614 $/т, а грудневі – на 6,7% до 1458 $/т, додавши в ціні з початку травня 24%. Прогноз високих температур у США найближчого тижня, особливо на північному заході країни, посилює занепокоєння щодо долі майбутнього врожаю сої, на що ціни одразу реагують спекулятивним зростанням.

 

В Аргентині завершується збирання сої, і з 96,6% площ вже намолочено 42,44 млн т олійної, що відповідає прогнозованим 43,5 млн т, хоча деякі аналітики і очікували, що врожай складе 45 млн т.

 

Серпневі ф’ючерси на пальмову олію на малайзійській біржі в четвер виросли на 1,6%, але у п’ятницю впали на 0,7% до 4129 рінггитів/т або 1000 $/т, загалом за тиждень додавши 3,4% ціни. Зростання котирувань обмежує зниження темпів експорту на тлі прогнозів нарощування виробництва та збільшення запасів.

 

Ціни на соняшникову олію під тиском низького попиту знизилися до 1400 $/т FOB, і їх не підтримало навіть різке зростання сусідніх ринків соєвої та пальмової олії. Найбільша активність спостерігається при торгівлі соняшниковою олією з нового врожаю, яку пропонують приблизно по 1200 $/т FOB.

 

Ціни на аргентинську соєву олію залишаються в межах 1300-1350 $/т FOB, що дозволяє покупцям робити вибір між соняшниковою та соєвою олією.

 

На біржі в Даляні у п’ятницю ф’ючерси на пальмову олію знизилися на 2,4% до 1242 $/т, а на соєву – на 2% до 1397 $/т.

Коментарі відвідувачів (0):