Ціни на соєві боби та олію продовжують падати

2019-12-03 12:08:41
Ціни на соєві боби та олію продовжують падати

Ф’ючерси на сою падають 8-й день поспіль і вже опустилися до найнижчого з 9 вересня рівня після заяви Трампа про відновлення урядом імпортного мита на сталь та алюміній з Аргентини та Бразилії через штучне заниження цими країнами курсів власних валют з метою стимулювання експорту.

 

Експерти побоюються, що чергове загострення тарифної війни направлене проти Китаю, а нещодавні суперечки між країнами щодо гонконгського законопроекту посилюють занепокоєння відносно долі першої частини торговельної угоди, підписання якої постійно відтерміновується, хоча американська сторона й не виключає можливості її підписання до кінця року.

 

Ф’ючерси на сою в Чикаго вчора опустилися на 1% до 321,6 $/т, а з початку місяця падіння склало 7%. Слідом за ними ф’ючерси на соєву олію впали на 1,5% до 668 $/т, втративши за місяць 4%.

 

Ф’ючерси на пальмову олію в Малайзії вчора подешевшали на 0,4% до 653,6 $/т після оновлення на минулому тижні дворічного максимуму та на тлі зниження темпів експорту, хоча в цілому залишаються на високому рівні.

 

За даними агенції Amspec, у листопаді Малайзія експортувала 1,53 млн т пальмової олії, що на 7,4% поступається показнику жовтня, тоді як експерти ITS оцінили зниження експорту на 2,9% за місяць.

 

Зниження котирувань на соєві боби та олію тисне на ціни попиту української соняшникової олії, які за тиждень опустилися на 3-5 $/т до 715-720 $/т.

 

З доставкою у січні українську олію пропонували на базисі CIF Індія по 785 $/т, тоді як збільшився обсяг пропозицій російської соняшникової олії по 775 $/т.

Коментарі відвідувачів (0):