Ціни на рослинні олії продовжують зростати попри зниження нафтових котирувань
Ціни на нафту марки WTI опустилися до 38,1 $/барель, а на нафту марки Brent – до 40,5 $/барель, оскільки попит на нафту ще не відновився до рівня, що передував пандемії.
Проте рослинні олії продовжують дорожчати на тлі активізації попиту та стримування продажів з боку виробників. Ціни вже майже сягнули докарантинного рівня, але запровадження Індією імпортного мита може обмежити подальше зростання.
Пальмова олія на біржі в Малайзії вчора подорожчала на 1,7% до 2388 рінггитів/т або 558,58 $/т, оскільки ринок очікує активізації експорту після прийнятого владою країни рішення про збереження експортного мита на рівні 0% до кінця року.
Ф’ючерси на соєву олію в США попри падіння цін на нафту та сою вчора виросли до 642,4 $/т. Їх підтримують ціни на аргентинську соєву олію, яка також подорожчала до 642,4 $/т FOB на новинах про наміри уряду Аргентини націоналізувати велику переробну компанію Vicentin, що нещодавно збанкрутувала.
В Україні соняшникова олія поступово дорожчає на тлі стримування продажів виробниками. Ціни пропозицій доросли до 765-780 $/т FOB, тоді як ціни попиту залишаються на рівні 760 $/т FOB для поставок у липні-серпні.
Сільгоспвиробники активізували продажі насіння соняшнику після того, як переробники підняли ціни до 11600-12200 грн/т з доставкою на завод. А зниження ставок на автоперевезення дозволяє купувати соняшник на франко-господарстві по 11500-11700 грн/т.
Гарна погода сприяє розвитку посівів соняшника в Україні ті Росії, що незабаром посилить тиск на ціни соняшника нового врожаю та соняшникової олії, які поки що залишаються на високому рівні.