Ціни на рослинні олії поступово відновлюються

2019-05-16 12:04:48
Ціни на рослинні олії поступово відновлюються

Світові ціни на рослинні олії зростають слідом за нафтовими котируваннями та подорожчанням сої в США.

 

Липневі ф’ючерси на нафту марки Brent на біржі в Лондоні за два дні виросли на 3% до 72,13 $/барель на новинах про напад в Перській Затоці на два танкери Саудівської Аравії та про атаку дронів на основний нафтопровід країни, хоча відповідальність за такі дії поки що ніхто на себе не взяв. На тлі посилення санкцій США проти Ірану це значно посилює напруження в регіоні.

 

Липневі ф’ючерси на малайзійську пальмову олію вчора виросли на 1,4% до 2043 ринггитів або 489,69 $/т завдяки зростанню експорту в першій половині травня на 14,4% в порівнянні з відповідним періодом квітня та на очікуваннях подальшого скорочення обсягів виробництва.

 

Липневі ф’ючерси на соєву олію в Чикаго виросли на 2,3% до 602,5 $/т слідом за подорожчанням соєвих бобів, обумовленим намірами уряду США виділити другий транш допомоги фермерам, які постраждали від торговельної війни з Китаєм.

 

Гарний попит та дефіцит пропозицій продовжують розігрівати чорноморський ринок соняшникової олії за підтримки сусідніх ринків соєвої та пальмової олії, а також посилення попиту з боку індійських покупців.

 

Ціни пропозицій української соняшникової олії залишаються на рівні 690-700 $/т, тоді як ціни попиту виросли до 675-680 $/т FOB для поставок у червні.

 

В Європі на тлі зростання цін на ріпак дещо подорожчали ф’ючерси на ріпакову олію, зокрема поставки у червні виросли до 725 Є/т FOB DM, що стало максимумом травня.

Коментарі відвідувачів (0):