Ціни на рослинні олії підтримує збільшення попиту з боку Індії

2022-06-07 12:08:43
Ціни на рослинні олії підтримує збільшення попиту з боку Індії

Рішення ЄС запровадити санкції проти росії та скоротити імпорт її нафти на 90% до кінця року призвело до підвищення цін на нафту, але домовленість з Венесуелою та Саудівською Аравією про поставки нафти до Європи зупинили зростання котирувань. Липневі ф’ючерси на нафту марки Brent залишаються на високому рівні 120 $/барель, а на нафту WTI – на рівні 119,3 $/барель.

 

Подорожчання нафти зупинило падіння цін на рослинні олії, які минулого тижня повернулися до попередніх високих рівнів.

 

Єгипетський GASC проводить міжнародний тендер по закупівлі 30 тис т соєвої та 10 ти т соняшникової олії, а також внутрішній тендер на поставку 3 тис т соєвої та 1 тис т соняшникової олії, підсумки яких стануть відомі 8 червня та стануть новими ціновими індикаторами для ринку.

 

Індія на тлі рішення про безмитне ввезення 2 млн т рослинних олій збільшила у травні в порівнянні з квітнем імпорт соняшникової олії з 67,8 до 123,9 тис т, насамперед, завдяки поставкам з росії, соєвої – з 315,8 до 352,6 тис т, а пальмової – на 15% до семимісячного максимуму 660 тис т, оскільки замість індонезійської олії довелося купувати сировину з Малайзії, Таїланду та Папуа-Нової Гвінеї.

 

Активізація попиту з боку Індії підтримала ціни на рослинні олії. Липневі ф’ючерси на пальмову олію в Малайзії минулого тижня виросли на 1,6% до 6453 рінггитів/т або 1470 $/т. За даними сюрвейєрської компанії Societe Generale de Surveillance, Малайзія у травні збільшила у порівнянні з квітнем експорт пальмової олії на 20,5% до 1,33 млн т.

 

Липневі ф’ючерси на соєву олію в Чикаго вчора впали на 0,7% до 1788 $/т, але минулого тижня подорожчали на 4,1% на тлі активного попиту.

 

За даними агенції ІКАР, експортні ціни на російську соняшникову олію залишаються на рівні 1800-1850 $/т FOB і навряд чи знизяться найближчим часом через високе експортне мито.

 

В Україні виробники соняшникової олії страждають від відсутності експорту з портів, тому змушені поставляти продукцію автотранспортом європейським покупцям, які під тиском пропозицій знизили ціни до 1450-1650 $/т DAP.

 

Українські експортери шукають нові можливості експорту, щоб отримати кращі ціни. Так, вже організовано потяг до Литви зі спеціально пристосованими 44 контейнерами, які перевозитимуть українську соняшникову олію до порту Клайпеда для подальшої поставки морем основним покупцям.

Коментарі відвідувачів (0):