Ціни на рослинні олії падають через наміри Індонезії та росії збільшити експорт, але їх підтримує ринок нафти

2022-05-31 12:22:01
Ціни на рослинні олії падають через наміри Індонезії та росії збільшити експорт, але їх підтримує ринок нафти

Військова агресія росії проти України продовжує впливати на світові ринки, оскільки призводить до сильної волатильності цін внаслідок руйнування логістичних ланцюгів та політики країн-експортерів по обмеженню експорту задля стримування внутрішніх цін.

 

Уряд Індонезії 20 травня оголосив, що тепер виробники повинні за квотою в 10 млн т постачати частину своєї переробленої олії на внутрішній ринок та мати 2 млн т у запасах, тоді як державні запаси будуть підтримуватися на рівні 10% від внутрішнього попиту. Котирування на пальмову олію минулого тижня відреагували на це зростанням на 7%.

 

У п’ятницю міністерство торгівлі Індонезії заявило, що виділить для експорту 1 млн т пальмової олії та надасть перевагу тим, що отримав експортні ліцензії уряду. Після цієї новини котирування пальмової олії на біржі в Малайзії впали на 2% до 6232 рінггитів/т або 1426 $/т.

 

За прогнозом USDA, Індонезія у 2021/22 МР експортує 27 млн т пальмової олії, проте різке обмеження експорту державою не знизило внутрішні ціни, а підвищило світові ціни до рекордного рівня та змушує експортерів стримувати продажі в очікуванні відновлення поставок.

 

Для стабілізації внутрішніх цін Мінсільгосп росії на початку 2022 року запровадив квоти на експорт соняшникової олії з 15 квітня по 31 серпня обсягом 1,5 млн т. А вторгнення в Україну та блокування її морських портів призвело до стрімкого зростання світових цін на соняшникову олію до 1900-2100 $/т FOB.

 

Санкції проти росії зменшують попит на її продукцію, але в умовах дефіциту пропозицій імпортери активно купують російську олію, тому Мінсільгосп пропонує збільшити квоту ще на 400 тис т. Це дещо знизить ціни на соняшникову олію, але вони залишатимуться високими, поки Україна не відновить експорт.

 

Котирування рослинних олій підтримає подальше зростання цін на нафту, оскільки уряди ЄС погодили запровадження ембарго в новому пакеті санкцій проти росії. Буде заборонено імпорт двох третин російської нафти, окрім тієї, що постачається трубопроводом. Також шостий пакет санкцій передбачає відключення Сбербанка від системи SWIFT та заборону трансляції в ЄС трьох державних російських ЗМІ.

 

На рішення ЄС до кінця 2022 року скоротити імпорт російської нафти на 90% липневі ф’ючерси на нафту марки Brent відреагували зростанням на 2,3% до 122,3 $/барель (+7,8% за тиждень), а на нафту WTI – на 3% до 118,5 $/барель (+7,5% за тиждень).

Коментарі відвідувачів (0):