Ціни на рослинні олії отримали підтримку від можливого введення експортних мит на російську соняшникову олію

2020-12-15 13:10:33
Ціни на рослинні олії отримали підтримку від можливого введення експортних мит на російську соняшникову олію

За словами глави Мінекономрозвитку Максима Решетнікова, уряд РФ готує введення вивізних митних зборів на соняшникову олію. За його словами, влада вжила заходів щодо стримування цін на ряд продуктів харчування, а також планує введення мит на експорт пшениці та соняшникової олії. Крім цього, влада РФ готується підписати угоди з виробниками цукру і соняшникової олії для стабілізації цін, які повинні бути укладені до 20 грудня.

 

Якщо подібна заява на ринку пшениці викликала різке зростання цін на 2,5 – 3,5% за день, то ринки рослинних олій відреагували більш спокійно і лише трохи зміцнилися, оскільки обсяг експорту соняшникової олії з Росії в глобальному експорті - невисокий. Основний вплив введення мит позначиться на цінах української соняшникової олії, які виграють від зростання цін у конкурента.

 

Ціни на українську соняшникову олію продовжили зміцнюватися, і ціни пропозиції зросли до рівня 1130-1140 $/т FOB з поставкою в першому кварталі, але подальше зростання було обмежене зниженням цін на соєву олію на біржі в США.

 

Зміцнення курсу гривні по відношенню до долара на 1% за тиждень продовжує знижувати ціни на соняшник, тому переробникам доводиться продовжувати закупівлю за вищими цінами, ніж раніше, і знижувати маржу переробки. Після зниження закупівельних цін з 20000 грн/т до 18000 - 18500 грн/т з доставкою на завод, фермери практично припинили продажі та зайняли "вичікувальну позицію" в надії, що ціни знову відкотяться на колишній високий рівень.

 

Новини з Росії про мита, а також новини про погоду в Аргентині, де дефіцит опадів продовжує знижувати прогнози виробництва сої та соняшнику, продовжують надавати підтримку ринкам.

 

Сівба сої в Аргентині прискорилася після опадів, що випали минулого тижня, і згідно з даними експертів зернової біржі Буенос-Айреса, станом на 9 грудня вона проведена на 57,1% площ, що на 4,4% поступається торішньому показнику в аналогічний період. Але прогноз мінімальних опадів на найближчий тиждень знову ставить під загрозу темпи сівби та отримання хороших сходів.

 

Ціни на аргентинську соєву олію продовжують зростати, а вчора на тлі оголошення страйку з боку робочих заводів з переробки зростання цін прискорилося, і вони виросли на 20-30 $/т до 970-980 $/т FOB UpRiver. 

 

Ф'ючерси на соєву олію на біржі CBOT у США вчора росли протягом дня, лютневий контракт підіймався на 1,8% до 857 $/т до найвищого рівня з липня 2014 року, але до кінця дня повернувся до рівня відкриття 844 $/т на тлі зниження цін на нафту.

 

Ф'ючерси на пальмову олію на біржі в Малайзії вчора зросли на 1,4% до 3456 ринггітів/т або 853 $/т, сягнувши більш ніж восьмирічного максимуму на тлі чуток про мито в Росії та страйк в Аргентині.

 

Згідно зі звітом MPOB, виробництво пальмової олії в листопаді знизилося на 13,5% у порівнянні з попереднім місяцем і досягло найнижчого з березня рівня через проливні дощі та брак робочої сили, викликаний обмеженнями через Covid-19. У грудні виробництво поки не показало істотного зростання. 

 

Експорт пальмової олії за першу декаду грудня знизився на 6% в порівнянні з аналогічним періодом листопада, але трейдери сподіваються, що темпи експорту зростуть до кінця року на тлі зниження мит з боку Індії, і зростання котирувань в Китаї. 

 

У понеділок на біржі в Китаї контракт на пальмову олію знову виріс на 2% до 6964 юаня/т або 1064 $/т, а контракт на соєву олію - на 1,9% до 8030 юанів/т або 1226 $/т.

 

Прогноз рясних опадів в Бразилії обмежує подальше зростання цін на соєвий комплекс, і в найближчій перспективі дані по експортних поставках визначатимуть, чи зможе відновитися попит на тлі зростаючих цін на рослинні олії.

Коментарі відвідувачів (0):