Ціни на рослинні олії незначно виросли наприкінці тижня

2018-11-30 12:29:27
Ціни на рослинні олії незначно виросли наприкінці тижня

Попри падіння нафтових котирувань, які опустилися нижче 60 $/барель, ціни на рослинні олії наприкінці тижня продемонстрували незначне зростання.

 

Найбільше подорожчала пальмова олія, ціна якої з понеділка виросла на 3,1% до 483,7 $/т за підтримки прогнозів про скорочення виробництва в кінці року.

 

Слідом за цінами на сою, які в очікуванні успішних переговорів між США та Китаєм на саміті G20 виросли за тиждень в Чикаго на 2,9% до 326,3 $/т, соєва олія подорожчала на 3% до 618,6 $/т.

 

Підтримала ціни на соняшникову олію закупівля Єгиптом значної партії рослинних олій на поточному тижні. Державна продовольча агенція GACS придбала 40 тис т соєвої олії у внутрішніх операторів та 10 тис т соняшникової олії імовірно українського походження у компанії ADM за ціною 673 $/ т CFR.

 

Падіння ціни на українську соняшникову олію до 625 $/т посилило попит на неї, завдяки чому ціна попиту відновилася до рівня 630 $/т, а ціни пропозиції виросли до 638 $/т для грудневих поставок, хоча для поставок в січні залишаються нижчими, ніж 630 $/т.

 

Рекордний врожай сої та соняшника, експорт яких зупинився після запровадження мита та зміни в податковому законодавстві, дозволяє вітчизняним переробникам отримувати значні прибутки.

 

Сподівання на збільшення попиту з боку Китаю не виправдалися. Тваринники скоротили споживання кормів внаслідок втрат поголів’я, викликаних африканською чумою, крім того, Бразилія збільшила експорт сої до Китаю.

Коментарі відвідувачів (0):