Ціни на ріпакову та соєву олію отримали нові чинники підтримки

2019-07-25 12:04:47
Ціни на ріпакову та соєву олію отримали нові чинники підтримки

Ф’ючерси на соєву олію в Чикаго вчора виросли на 2,5% до місячного максимуму 637,3 $/т слідом за цінами на сою, які розігріли новини про відновлення торговельних переговорів між США та Китаєм на наступному тижні, а також про дозвіл уряду КНР для 5 приватних переробників придбати 3 млн т сої з США без мита.

 

Міністр фінансів США Стівен Мнучін та торговий представник Роберт Лайтхайзер на наступному тижні в Китаї намагатимуться вирішити суперечки між країнами. Дозвіл на безмитну купівлю 3 млн т сої є кроком назустріч від китайського уряду, оскільки торговельна війна уповільнює розвиток економіки.

 

Наміри ЄС підвищити імпортне мито на індонезійський біодизель з пальмової олії (РМЕ) з 8% до 18% призвели до зростання цін на ріпакову олію в Роттердамі до максимуму 6 місяців та підтримали ціни на аргентинську соєву олію, яку можна використовувати для виробництва біодизеля.

 

Ринок ріпакової олії підтримала новина про закупівлю Китаєм української ріпакової олії, що може призвести до скорочення експорту та нарощування переробки ріпаку в Україні в поточному сезоні. За даними Agrisensus, Китай придбав 125 тис т української ріпакової олії з поставкою у вересні за ціною 777 $/т FOB Україна, тоді як в червні ціна складала 810 $/т FOB.

 

Зростання котирувань соєвої та ріпакової олії підтримує ціни на вітчизняну соняшникову олію, які виросли до 750-765 $/т FOB для поставок у серпні та до 700-715 $/т FOB для олії з насіння нового врожаю.

 

Індія у вівторок придбала російську соняшникову олію з поставкою у серпні за ціною 785 $/т CIF Індія, та українську соняшникову олію з поставкою у вересні за ціною, еквівалентною 735 $/т FOB.

Коментарі відвідувачів (0):