Ціни на ріпак зміцнюються незважаючи на зниження цін на олійні

2019-08-27 12:47:25
Ціни на ріпак зміцнюються незважаючи на зниження цін на олійні

Ринок європейського ріпаку продовжує знаходиться під тиском падіння світових цін на сою з одного боку і зниженням урожаю ріпаку в ЄС до мінімуму за останні 13 років з іншої сторони. Також  зберігаються побоювання з приводу майбутньої посівної для врожаю 2020 році у зв'язку з дефіцитом вологи і високими температурами, що спостерігаються у Франції, Німеччині, а також в Україні.

 

Котирування ріпаку на біржі Euronext в Парижі в п'ятницю знизилися на 3 Є/т, але в понеділок відновились до рівня 378,5Є/т, або 420,2$/т. Зростання цін на ріпакову олію в ЄС також надає потужну підтримку цінам на ріпак в Європі.

 

Закупівельні ціни на український ріпак залишаються на рівні 400$/т, або 12050-12100грн/т з поставкою в порт і відзначається збільшення обсягів продажів оскільки фермери активніше продають ріпак на тлі низьких закупівельних цін на інші культури.

 

Ще одним фактором тиску на ціни європейського та українського ріпаку є низькі ціни на канадську канолу, яка залишилася незатребувана з боку Китаю після загострення торговельних і політичних відносин між країнами з початку року.

 

Котирування на канолу залишаються на рівні 448,5 CAD/т, але зниження курсу канадського долара призвело до зниження ціни каноли в американських доларах до 338$/т, що дуже привабливо для європейських переробників.

 

Канадські продажі каноли в ЄС ростуть протягом декількох років. Згідно з останніми даними Канадської зерновий комісії, Канада експортувала 527 000 тон каноли в країни Західної Європи з липня 2018 року по червень 2019 року, а за прогнозами в цьому сезоні експорт в ЄС може скласти до 1,2 млн тон.

 

Але активний експорт каноли в ЄС стримує два фактори наявність ГМО і те, що тільки одна група компаній G3, (належить Cargill, Viterra і Саудівської Аравії), сертифікована для поставок каноли для європейського біодизеля.

 

Продажі ріпаку в ЄС для виробництва біодизеля вимагають, щоб вантажовідправники і ферми, у яких вони купують, відповідали стандартам стійкості відповідно до Директиви ЄС з відновлюваної енергії.

 

StatsCan на цьому тижні випустить оновлений прогноз виробництва каноли в Канаді, і за прогнозом експертів виробництво буде скорочено в порівнянні з минулим роком до 18,9 млн. тон в порівнянні з 20,34 млн тон в минулому році.

Коментарі відвідувачів (0):