Ціни на ріпак залишаються у невизначеності через відносини Канади та Китаю

2019-04-04 12:12:50
Ціни на ріпак залишаються у невизначеності через відносини Канади та Китаю

Китай продовжує політичний тиск на Канаду після арешту фінансового директора компанії Huawei Мен Ваньчжоу, та вже скасував дозвіл на імпорт каноли для третьої канадської компанії.

 

Канаді, яка експортує до Китаю 40% каноли, буде складно компенсувати втрату цього ринку збуту. Китай також не зможе замінити канадську канолу, оскільки врожай ріпаку в ЄС знизиться внаслідок скорочення посівних площ, а в Австралії – через тривалу посуху. У 2017/18 МР 93% імпортованого Китаєм ріпаку (каноли) мали канадське походження.

 

За прогнозами FAS USDA, в наступному сезоні Китай збільшить імпорт сої та ріпаку попри скорочення поголів’я свиней, обумовлене спалахами АЧС.

 

В порівнянні з поточним сезоном імпорт сої збільшиться з 88 до 91,5 млн т (що поступатиметься показнику 2017/18 МР – 94,1 млн т), а імпорт ріпаку – на 0,2% до 5,7 млн т.

 

У 2018/19 МР США через напружені відносини з Китаєм скоротили експорт сої в цьому напрямку та відкрили нові ринки збуту, зокрема - ЄС, що компенсувало дефіцит ріпаку.

 

Значний врожай сої в Південній Америці в поточному сезоні та підписання торговельної угоди з США, де обіцяна закупівля «значного обсягу» сої, дозволить Китаю збільшити імпорт сої в новому сезоні та зменшити імпорт канадської каноли.

 

Скорочення експорту каноли до Китаю змусить канадських фермерів скоротити посівні площі під нею на користь пшениці та сої.

 

Вчора ціни на канолу в Чикаго впали на 1,5% до 456 CAD/т або 341,5 $/т попри активне зростання цін на інші олійні культури.

 

На Euronext ціни на ріпак залишаються на рівні 363 €/т або 406,3 $/т.

 

Ринок ріпаку в новому сезоні залежатиме від політичних рішень урядів США, Китаю та Канади, а також погодних умов під час сівби каноли в Канаді та ярого ріпаку в ЄС та Росії.

Коментарі відвідувачів (0):