Ціни на пшеницю знову завершили тиждень падінням

2019-02-18 12:02:19
Ціни на пшеницю знову завершили тиждень падінням

У п’ятницю ціни на світових пшеничних біржах опустилися до чергових мінімумів під тиском зниження ціни попиту на фізичних ринках.

 

Для європейських трейдерів визначальними стали підсумки тендеру в Алжирі, який придбав 600 тис т французької пшениці за ціною на 14 $/т нижчою, ніж на попередніх торгах. На тлі такого стрімкого падіння цін спекулянти активізували продажі.

 

  • Внаслідок цього ф’ючерси на борошномельну пшеницю на MATIF в Парижі впали на 3 €/т до 195,25 €/т або 220,48 $/т, що стало найнижчою з середини листопада ціною.

 

Американські біржі у п’ятницю продовжили розпочате в четвер падіння, обумовлене зниженням попиту та покращенням прогнозів нового врожаю в Росії.

 

Трейдери в боротьбі за покупців змушені знижувати ціни. Так, ціни пропозицій російської пшениці за тиждень знизилися на 10-12 $/т, а падіння цін на європейську пшеницю на тлі низького курсу євро збільшує її конкурентоспроможність перед американським зерном.

 

Березневі пшеничні ф’ючерси впали:

  • на 1,01 $/т до 185,28 $/т на м’яку озиму SRW-пшеницю в Чикаго,
  • на 1,84 $/т до 175,08 $/т на тверду озиму HRW-пшеницю в Канзас-Сіті,
  • на 0,64 $/т до 210,54 $/т на тверду яру HRS-пшеницю в Міннеаполісі.

 

В Австралії ціни на пшеницю знизилися на 5-8 $/т до 265-270 $/т FOB внаслідок низького внутрішнього попиту та відсутності зацікавленості з боку імпортерів, що віддають перевагу більш дешевій пшениці.

 

Так, південнокорейська MFG скасувала тендер на закупівлю 65 тис т фуражної пшениці через високі ціни пропозицій, які знаходяться в межах 267-270 $/т CFR, сподіваючись на отримання більш конкурентоспроможних заявок на поточному тижні.

 

Сьогодні в США святкують День Президентів, тому ринок буде слідкувати за цінами на європейських біржах.

Коментарі відвідувачів (0):