Ціни на пшеницю знижуються в очікуванні збільшення світового виробництва

2017-10-12 12:09:50
Ціни на пшеницю знижуються в очікуванні збільшення світового виробництва

В середу ф’ючерси м’якої пшениці в Чикаго дешевшали третій день поспіль. Інвестори закривають угоди в очікуванні виходу жовтневого звіту USDA, в якому може бути збільшено оцінку світового виробництва та кінцевих запасів пшениці.

 

В усіх регіонах вирощування озимої пшениці пройшли опади, які затримали сівбу, проте поповнили запаси ґрунтової вологи. За даними щотижневого моніторингу USDA, станом на 08.10.17 озимою пшеницею засіяно 48% запланованих площ проти 57% рік тому та 58% в середньому за 5 років.

 

Грудневі котирування пшениці в США знизилися:

  • на м'яку пшеницю SRW в Чикаго на 0,74 $/т до 159,19 $/т,
  • на тверду пшеницю HRW в Канзас-Сіті на 1,10 $/т до 157,35 $/т.

Тверда яра пшениця HRS в Міннеаполісі подорожчала на 0,55 $/т до 227,44 $/т.

 

Ринок європейської пшениці продовжив падіння через низькі темпи експорту та збільшення прогнозів виробництва, як в Росії, так і в самому ЄС. Зростання курсу євро відносно долара також зменшує конкурентоспроможність європейської пшениці.

 

  • Грудневі ф’ючерси борошномельної пшениці на MATIF знизилися на 1,25 €/т до 161,75 €/т (192,09 $/т).

 

Попит на українську пшеницю залишається доволі високим, оскільки трейдери намагаються залучити якнайбільше обсягів до початку сезону масового експорту кукурудзи. Проблеми з перевезенням зерна залізницею залишаються, а в разі потреби швидкого відвантаження кукурудзи для формування перших судових партій, знову виникне минулорічний колапс в логістиці. Але якщо в минулому році основною проблемою була нестача порожніх зерновозів, то в цьому році ще додалася проблема несправних станційних тепловозів Укрзалізниці, які не можуть вчасно подати та забрати вагони на елеватори.

Коментарі відвідувачів (0):