Ціни на пшеницю виросли завдяки активізації попиту

2019-09-19 12:04:48
Ціни на пшеницю виросли завдяки активізації попиту

На тлі зниження світових цін на пшеницю імпортери активізували закупівлю, що підтвердили тендери в Алжирі, Єгипті та Туреччині.

 

Торги на паризькій біржі завершилися з незначним плюсом завдяки підтримці Чикаго, який оновив місячний максимум. При цьому підсумки тендерів в Алжирі, Єгипті та Туреччині, а також оголошений Тунісом тендер, поки суттєво не вплинули на ціни.

 

Очікується, що більша частка придбаної Алжиром пшениці буде французькою, проте є підстави вважати, що Алжир суттєво скоротить імпорт в новому сезоні, оскільки наразі контрактується вже на листопад, а це означає, що у жовтні поставок не буде.

 

Попри конкурентну ціну на FOB, французька пшениця програє на тендері в Єгипті через надто дорогий фрахт.

 

За даними біржі Euronext, трейдери вперше за 7 тижнів збільшили кількість пшеничних контрактів до рекордного рівня, що свідчить про динаміку зростання цін на пшеницю.

 

  • Грудневі ф’ючерси борошномельної пшениці на Euronext виросли на 0,5 €/т до 171,5 €/т або 189,19 $/т.

 

На підсумках тендерів ціни пропозицій на українську та російську пшениці виросли на 1-2 $/т до 186-188 $/т FOB для зерна з протеїном 12,5% та до 184-185 $/т FOB з протеїном 11,5%.

 

Ціни на американську пшеницю в середу виросли завдяки спекулятивним купівлям та закриттю трейдерами коротких позицій. Грудневі ф’ючерси м’якої пшениці в Чикаго виросли до найвищого з 12 серпня рівня.  

 

Тендери, що пройшли в основних країнах-імпортерах, свідчать про активізацію попиту, тому експерти очікують, що тижневі експортні продажі пшениці з США складуть 300-600 тис т.

 

Грудневі пшеничні ф’ючерси в США виросли:

  • на 1,93 $/т до 179,86 $/т на м’яку озиму SRW-пшеницю в Чикаго,
  • на 2,75 $/т до 150,55 $/т на тверду озиму HRW-пшеницю в Канзас-Сіті,
  • на 2,48 $/т до 188,58 $/т на тверду яру HRS-пшеницю в Міннеаполісі.

Коментарі відвідувачів (0):