Ціни на пшеницю продовжують зниження

2017-11-17 12:08:44
Ціни на пшеницю продовжують зниження

В четвер на французькій біржі Euronext зранку тоги проходили під тиском падіння цін в Чикаго, а по обіді – під впливом підсумків єгипетського тендеру.

 

Трейдери очікували, що переможцем знову стане російська пшениця, проте не розраховували на подальше падіння цін. Вже шостий тендер поспіль GASC закупив виключно російське зерно за ціною, яка навіть попри підвищені ризики виявилася нижчою, ніж на попередньому тендері.

 

Грудневі ф’ючерси французької пшениці впали до мінімуму останніх 2-х місяців.

 

Трейдери вбачають й певні переваги в черговій перемозі російської пшениці в Єгипті. Замість агентства GASC ці 240 тис т могли б придбати інші країни, які, можливо, знаходились би в сфері зацікавленості Франції.

 

Агентство FranceAgriMer вперше з липня зменшило прогноз експорту м’якої пшениці в сезоні 2017/18 до 18,112 млн т, що на 250 тис т поступається оцінкам жовтня. Але це все одно на 60% перевищить показник експорту невдалого минулорічного сезону.

 

Жорстка конкуренція з російською пшеницею б’є, переважно, по експорту французького зерна до третіх країн. Прогноз продажів на вказані ринки м’якої пшениці зменшено в порівнянні з жовтнем на 300 тис т до 9,9 млн т, що все одно майже вдвічі перевищить рівень експорту сезону 2016/17.

 

  • Грудневі ф’ючерси борошномельної пшениці на паризькій MATIF опустилися на 0,5 €/т до 158,75 €/т (186,89 $/т).

Коментарі відвідувачів (0):