Ціни на пшеницю падають під тиском фундаментальних чинників

2019-12-19 12:05:07
Ціни на пшеницю падають під тиском фундаментальних чинників

Після стрибка цін на пшеницю до піврічного максимуму у вівторок, інвестори почали фіксувати прибутки та проводити спекулятивне продажі. В другій половині сезону на ціни тисне чинник значних світових запасів пшениці та прогнози теплої зими, що збільшує імовірність отримання гарного врожаю.

 

Ринки сільгосппродукції стрімко виросли на новинах про прогрес в торговельних переговорах між США та Китаєм. Але в середу скептики засумнівалися в тому, що Китай в повному обсязі виконає зобов'язання по закупівлі агросировини. До того ж, у грудневому звіті USDA були збільшені прогнози виробництва пшениці та кукурудзи в Китаї.

 

В Індії завдяки розширенню посівних площ очікують рекордний врожай пшениці в межах 103-105 млн т, збирати який розпочнуть вже в березні. На початку грудня запаси пшениці складали найвищі за 7 років 35,175 млн т, що непокоїть федеральну владу. Внутрішній попит на пшеницю з держрезерву досить низький через високі ціни, встановлені держкорпорацією FCI. Це може призвести до субсидіювання експорту пшениці з Індії навесні 2020 року.

 

Високі ціни на російську пшеницю пожвавлюють експорт, з січня-лютого виробники активізують продажі на тлі збільшення посівних площ та гарного стану посівів. Обіцяні владою Росії субсидії на транспортування 2,1 млн т зерна з Сибіру та Уралу до портів протягом лютого-серпня також збільшать експортні пропозиції.

 

Французька пшениця піля оновлення в понеділок 2-тижневого максимуму поступово дешевшає слідом за Чикаго, який знижується з раніше досягнутого піврічного максимуму.

 

  • Березневі ф’ючерси на пшеницю на MATIF вчора впали на 0,75 €/т до 185,25 €/т або 206,09 $/т.

 

Ціни на фізичному ринку у Франції залишаються стабільними, оскільки високий експортний попит компенсує логістичні проблеми, пов’язані зі страйком залізничників.

 

Березневі пшеничні ф’ючерси в США впали:

  • на 2,94 $/т до 201,44 $/т на м’яку озиму SRW-пшеницю в Чикаго,
  • на 1,74 $/т до 169,84 $/т на тверду озиму HRW-пшеницю в Канзас-Сіті,
  • на 0,09 $/т до 197,86 $/т на тверду яру HRS-пшеницю в Міннеаполісі.

Коментарі відвідувачів (0):