Ціни на пшеницю опускаються під тиском спекулятивних чинників

2020-01-17 12:03:25
Ціни на пшеницю опускаються під тиском спекулятивних чинників

У четвер біржові ціни на пшеницю в ЄС та США опустилися під тиском активних продажів, оскільки інвестори після різкого стрибка цін фіксували прибутки. Котирування не підтримав навіть тривалий страйк докерів у Франції та активний експорт пшениці з США.

 

За оцінками експертів Зернової біржі Буенос-Айресу в Аргентині, де завершується збирання пшениці, намолочено 18,8 млн т, що лише на 1% поступається рекордному показнику минулого сезону.

 

Ринок французької пшениці оновив 1,5-річний максимум, проте не втримався на цьому рівні. Трейдери вирішили, що ринок перегрітий, і це погіршує експортну конкурентоспроможність. До того ж, на тлі високих цін фермери активізували продажі.

 

Тривалий страйк транспортників з «бичачого» чинника перетворився на «ведмежий», оскільки через зростання дефіциту зерна в експортних портах Франції окремі трейдери почали закривати експортні зобов’язання пшеницею з Німеччини.

 

  • Березневі ф’ючерси на борошномельну пшеницю на MATIF впали на 2,25 €/т до 193 €/т або 214,99 $/т.

 

Інвестори у США також почали фіксувати прибутки після того, як березневі ф’ючерси м’якої пшениці в Чикаго сягнули річного максимуму. У трейдерів зростають сумніви у тому, що Китай збільшить закупівлю пшениці з США, як обіцяв.

 

Ринок проігнорував гарні показники тижневого експорту, які суттєво перевищили експертні очікування.

 

Березневі пшеничні ф’ючерси в США впали:

  • на 2,94 $/т до 207,69 $/т на м’яку озиму SRW-пшеницю в Чикаго,
  • на 4,32 $/т до 178,11 $/т на тверду озиму HRW-пшеницю в Канзас-Сіті,
  • на 2,20 $/т до 202,18 $/т на тверду яру HRS-пшеницю в Міннеаполісі.

Коментарі відвідувачів (0):