Ціни на пальмову олію впали на 4% слідом за нафтовими котируваннями

2019-05-03 12:03:15
Ціни на пальмову олію впали на 4% слідом за нафтовими котируваннями

На новинах про збільшення видобутку та запасів нафти в США ціни на нафту марки Brent вчора знизилися на 2,6% до 70,46 $/барель.

 

За даними щотижневого звіту Міненерго США, запаси сирої нафти в країні виросли до найбільшого з вересня 2017 року рівня – 9,9 млн барелів, тоді як видобуток сягнув рекордних 12,3 млн барелів/добу.

 

Ціни на нафту за тиждень втратили 5,8%, навіть попри перебої з поставками російської нафти до Європи через погану якість та запровадження нових санкцій проти Ірану.

 

Різке падіння нафтових котирувань призвело до зниження цін на пальмову та соєву олію.

 

Ф’ючерси на малайзійську пальмову олію в Куала-Лумпурі вчора опустилися на 3,1% до 2032 ринггитів або 491,3 $/т, а загалом з початку тижня впали на 4,2% до найнижчого рівня останніх 5 місяців.

 

Востаннє до такого рівня ціни опускалися в грудні на тлі максимальних за 19 років запасів пальмової олії. Потім запаси поступово знижувалися і в березні опустилися на 4,6%. Експортні поставки у квітні виростуть в порівнянні з березнем на 0,5-2%.

 

Зниження цін на пальмову олію та нафту тисне на ринок соєвої олії, травневі ф’ючерси на яку в Чикаго опустилися в середу на 0,7% та в четвер ще на 0,5% до 605,8 $/т.

 

Ф’ючерси на сою оновили мінімум 309,9 $/т під тиском поганого експорту та занепокоєнь щодо різкого збільшення посівних площ під соєю (оскільки сівбу кукурудзи в США затримують дощі), що ще збільшить обсяг пропозицій на світових ринках.

 

Перехідні запаси сої в США в поточному сезоні складуть 24,5 млн т. Невизначеність з експортом сої до Китаю може призвести до скорочення посівних площ під соєю на 5% в порівнянні з минулим роком.

Коментарі відвідувачів (0):