Ціни на пальмову олію виросли на 3% після запровадження карантину

2020-03-25 12:22:12
Ціни на пальмову олію виросли на 3% після запровадження карантину

Вчора уряд Малайзії запровадив карантин та повідомив про зупинення до 31 березня виробництва на плантаціях в основних провінціях-виробниках пальмової олії Тавау, Лахад-Дату, Кінабатанган та штаті Сабах, щоб запобігти поширенню Covid-19.

 

Ф’ючерси на пальмову олію на біржі в Малайзії виросли на 2,8% до 2353 рінггитів/т або 531,39 $/т навіть попри оголошений на три тижні карантин у Індії, яка є найбільшим покупцем пальмової олії, що призведе до падіння попиту.

 

Світовий попит на рослинні олії продовжує знижуватися. Китай, де більшість закладів громадського харчування були зачинені, протягом січня-лютого скоротив імпорт олій на 12% до 1,22 млн т. Зокрема, імпорт соєвої олії зменшився на 13% до 110 тис т, а пальмової – на 28% до 610 тис т.

 

Через пандемію короновірусу уряд Індії оголосив тритижневий карантин та заборонив громадянам виходити з дому. Друга у світі за чисельністю населення країна є найбільшим імпортером рослинних олій, тому зупинення імпорту відчутно вплине на ринки рослинних олій.

 

Міністерство судноплавства країни заявило, що епідемію Covid-19 порти можуть вважати форс-мажором, тому не будуть нести відповідальність за сплату зборів за демередж судноплавним агенціям, якщо спалах хвороби заважатиме повсякденній діяльності.

 

У США травневі ф’ючерси на соєву олію дорожчають другий день поспіль і вчора виросли на 3,6% до 590 $/т за підтримки високих цін на пальмову олію та відновлення нафтових котирувань.

 

Стрімке зміцнення фондових ринків, обумовлене обіцяними Трампом 2 трлн $ для спасіння економіки, також підтримує сировинні ринки.

 

 Ціни пропозицій української соняшникової олії виросли на 5 $/т до 660-665 $/т FOB, тоді як ціни попиту залишаються на рівні 640 $/т через невизначеність з імпортом до Індії.

 

В Голландії ціни на ріпакову олію, яку раніше пропонували поставити у травні-липні по 660 €/т FOB, наразі впали до багаторічного мінімуму 645 €/т FOB DM слідом за цінами на ріпак в Парижі, які знизилися на тлі скорочення попиту з боку виробників біодизеля.

Коментарі відвідувачів (0):