Ціни на пальмову олію відіграли падіння двох попередніх тижнів

2020-02-06 12:02:46
Ціни на пальмову олію відіграли падіння двох попередніх тижнів

Вчора ф'ючерси на пальмову та соєву олію завдяки стрімкому зростанню майже відновилися до рівня, який передував панічному обвалу, викликаному епідемією короновірусу. Це підтримає котирування соняшникової олії та закупівельні ціни на соняшник в Україні. 

 

Ф'ючерси на пальмову олію на біржі в Малайзії в середу виросли на 5,1% до 2804 рінггитів/т або 681,74 $/т на тлі зменшення виробництва та запасів пальмової олії в країні. Внаслідок сезонного спаду та посушливої погоди Малайзія у січні скоротила виробництво пальмової олії в порівнянні з груднем на 9% до 1,21 млн т, що є найнижчим показником з березня 2016 р. При цьому експорт пальмової олії скоротився на 8,2% до 1,28 млн т внаслідок зниження попиту з боку основних покупців - Індії та Китаю. Індія минулого місяця придбала лише 40,5 тис т пальмової олії, тоді як у січні 2019 імпортувала 201,4 тыс т. Китай скоротив закупівлю олії через епідемію короновірусу. 

 

За оцінками експертів, запаси пальмової олії в Малайзії на кінець січня скоротилися в порівнянні з попереднім місяцем на 12% до 1,76 млн т, що є найнижчим рівнем з червня 2017 р. 

 

Ф'ючерси на соєву олію в США вчора виросли на 3% до тижневого максимуму 697,7 $/т слідом за зростанням цін на пальмову олію та нафту. Ринки сподіваються, що епідемія не надто змінить рівень споживання продуктів у Китаї. Проте пік захворюваності очікується на наступному тижні, тоді й можна буде оцінювати реальні наслідки для китайської економіки. 

 

Березневі ф'ючерси на сою залишаються стабільними на рівні 324,6 $/т на тлі низького експортного попиту, особливо з боку Китаю. Ринок підтримала новина про закупівлю державними китайськими компаніями Cofco та Sinograin 1 млн т бразильської сої нового врожаю, хоча експерти очікували активізації закупівель в США. Це посилює занепокоєння американських трейдерів щодо намірів Китаю виконувати умови першої частини торговельної угоди, підписаної у січні. 

 

Подорожчання пальмової олії посилить попит на українську соняшникову олію з боку Індії та Китаю. Сьогодні стане відомо, як відновляться ціни на соняшникову олію після попереднього падіння до 720-730 $/т FOB.

Коментарі відвідувачів (0):