Ціни на пальмову олію обвалилися на 8% та тягнуть донизу ринки соєвої та соняшникової олії

2020-04-22 12:02:29
Ціни на пальмову олію обвалилися на 8% та тягнуть донизу ринки соєвої та соняшникової олії

Приголомшливий обвал цін на нафту триває. Якщо в понеділок американська нафта марки WTI  подешевшала на 300%, то у вівторок ціна на нафту Brent знизилася з 28 до 16,4 $/барель, втративши з початку тижня 42%.

 

Викликане відсутністю попиту падіння цін на нафту посилило тиск на ринки рослинних олій. Вчора ф’ючерси на пальмову олію на біржі в Малайзії впали на 8,1% до 9-місячного мінімуму 2604 рінггитів/т або 469,84 $/т, продемонструвавши найбільше з січня денне падіння та втративши з початку року 34%.

 

Останні пів року ціни на пальмову олію активно зростали за підтримки намірів влади Індонезії та Малайзії збільшити використання пальмової олії у виробництві біодизеля до 30% та 20% відповідно, щоб компенсувати нарощування виробництва олії в цих країнах на тлі зниження темпів експорту.

 

Проте скорочення попиту на автомобільне пальне, обумовлене карантинними обмеженнями, знижує попит на пальмову олію як з боку біодизельної галузі всередині країн, так і експортерів.

 

У лютому Індонезія експортувала 2,54 млн т пальмової олії та продуктів її переробки, що на 12% поступається рівню лютого 2019 р.

 

Малайзія у першій декаді квітня зменшила в порівнянні з аналогічним періодом березня експорт пальмової олії та продуктів її переробки на 6,6-12%.

 

Липневі ф’ючерси на соєву олію в США за два дні впали на 4,3% до місячного мінімуму 565,2 $/т, хоча ціни на сою вчора відіграли падіння понеділка та відновилися до 308,5 $/т.

 

Ціни на аргентинську соєву олію впали до найнижчого з кінця березня рівня 575-580 $/т FOB Up River, проте покупці стримують закупівлі в очікуванні подальшого падіння цін.

 

Попри падіння ринків соєвої та пальмової олії, активний попит з боку Китаю підтримував ціни попиту на українську соняшникову олію, але й вони після обвалу цін на нафту опустилися на 10-20 $/т FOB до 685-690 $/т FOB, тоді як продавці пропонують олію по 700-710 $/т FOB для поставок у травні-червні. Найближчим часом ціни продовжать опускатися, оскільки покупці з Індії зупинили закупівлі в очікуванні зниження цін.

 

Ціни на ріпакову олію в Голландії впали до 690-700 €/т, проте попит залишається дуже низьким через зниження виробництва та споживання біодизеля.

 

Поступово відновлення економіки, яке розпочинають країни ЄС, незабаром збільшить попит на пальне, проте пересування людей буде суттєво обмежене, а компанії намагатимуться перевести працівників на віддалену роботу.

Коментарі відвідувачів (0):