Ціни на нафту за добу втратили 5%

2018-10-24 12:06:01
Ціни на нафту за добу втратили 5%

У вівторок ціни на нафту різко знизилися на новинах про наміри Саудівської Аравії збільшити видобуток нафти задля балансування ринку.

 

За день грудневі ф’ючерси на нафту марки Brent впали на 4,35 $/барель до 76,05 $/барель.

 

На електронних торгах Нью-Йоркської товарної біржі грудневі ф’ючерси на WTI опустилися на 3,7 $/барель до 66,57 $/барель.

 

На форумі інвестиційних проектів, що проходить в Ер-Ріяді, міністр енергетики Саудівської Аравії Халід аль-Фаліх повідомив про наміри збільшити добовий видобуток нафти на 1-2 млн барелів задля уникнення дефіциту на ринку.

 

Трейдерів непокоїть анонсоване на листопад запровадження американських санкцій проти Ірану, які можуть суттєво скоротити обсяг нафти на світовому ринку.

 

Крім того, ринок очікує звіту про запаси нафти в США, які, імовірно, протягом тижня виросли на 3 млн барелів. Якщо це підтвердиться, то таке зростання стане п’ятим поспіль, чого не спостерігалося з березня 2017 року.

 

Ще одним несприятливим чинником для ціни на нафту стало падіння основних світових фондових індексів. У вівторок азійські індекси втратили понад 2%, європейські – 1%, американські – 1,5%.

 

Знецінення нафти буде тиснути на ціни «енергетичних» культур, зокрема, ріпаку, кукурудзи, сої та пальмової олії, які використовують для виробництва біопалива. Скорочення попиту на ці культури з боку паливної промисловості на тлі рекордних врожаїв сої та кукурудзи призведе до значного падіння цін.

Коментарі відвідувачів (0):