Ціни на нафту впали на понад 5%

2020-09-30 12:02:11
Ціни на нафту впали на понад 5%

Невизначеність з попитом на нафту, викликана другою хвилею пандемії Сovid-19 та посиленням карантинних заходів, призвела до суттєвого зниження цін на нафту.

 

Вчора листопадові ф’ючерси нафти марки Brent на лондонській біржі ICE Futures  впали на 4,8% до 40,5 $/барель, а ф’ючерси на нафту марки WTI на електронних торгах біржі Нью-Йорку (NYMEX) знизилися на 5% до 38,8 $/барель.

 

Поширення короновірусу уповільнює відновлення світової економіки та збільшує занепокоєння щодо динаміки попиту на нафту.

 

В Індії, яка є третім за величиною світовим імпортером нафти, кількість інфікованих виросла до 6,23 млн людей. Країна опинилася на першому місці в світі по кількості заражених на добу, що перевищує 70000 людей та швидко наздоганяє США, де кількість заражених перевищує 7,22 млн людей.

 

Внаслідок обмежень, що підтримуються більшістю країн, попит на нафту залишається слабким, а у серпні вкотре зменшився. Нафтопереробка у порівнянні з липнем скоротилася на 8,7%, а завантаження НПВ зменшилося з 83,3% до 76,1%.

 

На ринок нафти тисне відновлення Лівією видобутку на найбільшому родовищі потужністю 200 тис барелів/добу після багатомісячної блокади, а також дані Центрального диспетчерського управління паливно-енергетичного комплексу, згідно з якими Росія протягом 1-28 вересня збільшила у порівнянні з серпнем видобуток нафти та конденсату на 0,6% з 9,87 до 9,93 млн барелів/добу.

 

Трейдери очікують сьогоднішнього звіту Американського інституту нафти та Міненерго США по запасах сировини в країні, від якого опитані агенцією Рейтер експерти очікують збільшення запасів нафти та зниження запасів бензину та виробництва етанолу. Це вплине на ціни кукурудзу, які завдяки активному експортному попиту залишалися на високому рівні.

 

Зниження попиту на нафту скоротить попит на енергетичні товари, такі як кукурудза, ріпак або пальмова олія, котирування якої минулого тижня вже обвалилися на 12%.

Коментарі відвідувачів (0):