Ціни на нафту виросли на 3% після рішення США та інших країн відкрити стратегічні резерви

2021-11-24 12:02:20
Ціни на нафту виросли на 3% після рішення США та інших країн відкрити стратегічні резерви

Вчора президент США Байден заявив, що країна продасть 50 млн барелів нафти зі стратегічних резервів в межах домовленостей з владою Великобританії, Японії, Південної Кореї, Індії та Китаю про збільшення поставок нафти з резервів з метою зниження цін на неї. Проте на таку заяву ринок відреагував зростанням котирувань на 2,5% після тривалого падіння з жовтневих максимумів на 8-10%.

 

Січневі ф’ючерси на нафту марки Brent на біржі ICE Futures Europe виросли на 2,8% до 82,2 $/барель, а на нафту WTІ на нью-йоркській біржі NYMEX – на 2,2% до 78,5 $/барель, за два дні відігравши п’ятничне падіння.

 

США намагаються разом з партнерами посилити тиск на країни ОПЕК+, які відмовляються суттєво збільшувати рівень видобутку нафти, незважаючи на багатомісячні умовляння. В заяві Білого дому йдеться про необхідність зниження цін на нафту через різке подорожчання пального для американських споживачів. Водночас закони багатьох країн дозволяють відкривати резерви лише в разі війни або лиха, тому, наприклад, уряд Японії наразі шукає способи обійти таку заборону.

 

Посилення карантинів в країнах Європи та Південній Кореї через зростання випадків захворювань на короновірус зменшить попит на нафту, що сприятиме зниженню її котирувань. У Південній Кореї після тривалого періоду покращення ситуації кількість захворювань на COVID-19 знову сягнула рекордних 4116 випадків.

 

Сьогодні Міненерго США оприлюднить звіт про комерційні запаси нафти та нафтопродуктів в країні за період 13-19 листопада. Якщо запаси знизяться, як прогнозують аналітики, то ціни на нафту отримають додаткову підтримку.