Ціни на нафту виросли на 16% після атаки на завод у Саудівській Аравії

2019-09-17 12:03:00
Ціни на нафту виросли на 16% після атаки на завод у Саудівській Аравії

З п’ятниці ціни на нафту виросли на 16% до 69,43 $/барель після атаки дронів на нафтопереробний завод в Саудівській Аравії, яка призвела до пожежі.

 

В суботу 14 вересня 20 дронів та 12 ракет було випущено по газонафтосепараційній установці в Абкайку, куди доставляють нафту з різних місць видобутку, щоб очистити її від супутнього газу та сірководню, тобто привести у товарний вигляд.

 

Замахи на нафтогазосепараційний завод в Абкайку були й раніше, проте остання атака була спланована та здійснена дуже професійно, і це наводить на думку, що до неї напряму причетний Іран. США звинуватили в атаці іранський уряд та пообіцяли надати докази та вжити заходів у відповідь.

 

Втрата поставок нафти на світовий ринок стала найбільшою в історії та призвела до спекулятивного стрибка цін. Саудівська Аравія обіцяє найближчим часом відновити поставки, тим більше, що на фізичному ринку нафти достатньо, щоб компенсувати перерву у постачанні. Проте в разі конфронтації США та Ірану ціни на нафту продовжать зростати, що посилить імовірність виникнення нової світової кризи.

 

Зростання цін на нафту підтримає ринки «енергетичних» культур, з який виготовляють біопаливо, зокрема кукурудзи та олійних.

 

Листопадові ф’ючерси на ріпак вчора в Парижі виросли на 4,5 €/т до 388 €/т або 427,3 $/т.

 

Котирування соєвої олії в Чикаго вчора виросли на 1% до 666 $/т.

 

Ринок кукурудзи очікує обіцяних Трампом заходів з підтримки головного споживача американської кукурудзи - етанолової промисловості, які дозволять збільшити попит та попередити падіння рентабельності. Останніми місяцями у США 20 підприємств були законсервовані через зниження маржи переробки кукурудзи. Проте невдовзі ситуацію може покращити зростання цін на нафту та збільшення частки етанолу у біопаливі.

 

Внутрішні ціни на кукурудзу у США вже перевищують пропозиції експортних поставок до портів, а обіцяна підтримка дозволить їм піднятися ще вище.

Коментарі відвідувачів (0):