Ціни на нафту виросли до тримісячного максимуму

2022-06-09 12:03:12
Ціни на нафту виросли до тримісячного максимуму

Світові ціни на нафту залишаються під впливом війни в Україні, обмежень на закупівлю російської нафти з боку західних країн та очікуваного збільшення попиту з боку Китаю, де завершуються ковідні карантини. Котирування підтримує сезонне збільшення попиту на пальне для автомобілів та прогнози скорочення світових запасів сирої нафти та нафтопродуктів.

 

Вчора серпневі ф’ючерси на нафту марки Brent виросли на 2,6% до 123,6 $/барель, а липневі ф’ючерси на нафту WTI – на 2,3% до 122,4 $/барель, що є максимумом останніх трьох місяців.

 

Драйвером зростання стали вчорашня заява міністра енергетики ОАЕ Сухейла Аль-Мазруї про те, що нафта продовжить дорожчати по мірі відновлення попиту з боку Китаю, а також повідомлення держсекретаря ОПЕК Баркиндо про «суттєвий дефіцит інвестицій у нафтовій промисловості, які потрібно негайно поповнити» та «відсутність у країн ОПЕК+ (за виключенням 2-3 членів) вільних потужностей для збільшення видобутку».

 

Ринок майже не відреагував на дані «ведмежого» щотижневого звіту ЕІА, за даними якого запаси сирої нафти у США за тиждень несподівано виросли на 2,03 млн барелів, хоча експерти очікували їх зниження на 2,5 млн барелів. Поставки дистилятів виросли на 2,59 млн барелів, тоді як очікувалося зростання на 600 тис барелів. Виробництво етанолу зменшилося на 3% до 1,039 млн барелів/добу, що перевищує середній показник останніх 4-х тижнів.

 

Послаблення карантинних обмежень в окремих регіонах Китаю підвищить економічну активність та попит на енергоресурси. Запроваджені через спалахи Covid локдауни в Китаї призвели до зменшення у квітні попиту на нафту на 6,7% до 12,09 млн барелів/добу та переробки сирої нафти – на 10% до 2-річного мінімуму 51,81 млн т.

 

Всесвітній банк 7 червня знизив прогноз зростання світової економіки у 2022 році майже на третину до 2,9%, зазначивши, що війна росії проти України посилила збитки від пандемії Covid-19, а рецесія, яка спостерігається в багатьох країнах, буде стримувати зростання цін на нафту.

 

Високі ціни на нафту підтримують котирування кукурудзи, ріпаку та рослинних олій, які використовуються у виробництві біопалива. Але виробництво цих культур буде обмежене зростанням витрат на вирощування, що особливо стосуватиметься кукурудзи, площі сівби якої у США та в Україні зменшені через різке подорожчання добрив та палива.

Коментарі відвідувачів (0):