Ціни на нафту обвалилися на тлі ескалації напруги між США та Мексикою

2019-06-03 12:04:02
Ціни на нафту обвалилися на тлі ескалації напруги між США та Мексикою

Ціни на нафту у п’ятницю впали до найнижчого за три місяці рівня на побоюваннях про рецесію американської економіки та ризики для глобальної економіки на тлі продовження ескалації у світових торговельних відносинах.

 

Липневі ф’ючерси на нафту WTI на Нью-Йоркській товарній біржі (NYMEX) за три дні впали на 12% з 59,63 до 52,9 $/барель, а на нафту марки Brent на біржі ICE Futures в Лондоні - з 69,9 до 61,1 $/барель.

 

Президент Трамп оголосив у четвер про запровадження Штатами з 10 червня 5% мита на всі мексиканські товари, яке буде діяти, поки не зупиниться потік незаконних мігрантів з Мексики до США. До вирішення питання незаконної міграції мито буде поступово збільшуватися, а остаточно його скасують після зупинки потоку мігрантів.

 

Таке рішення не лише загрожує перспективам економічного зростання, але й містить ризики для ринку нафти та нафтопродуктів, оскільки Мексика є головним партнером США у галузі торгівлі енергоносіями.

 

На тлі зменшення попиту на нафту, запаси її у США залишаються доволі високими. За даними Міненерго США, протягом тижня запаси нафти в країні зменшилися лише на 282 тис барелів, тоді як експерти прогнозували їх скорочення на 1,4 млн барелів.

 

За інформацією The Wall Street Journal, США можуть дозволити країнам, які ще не вибрали встановлений Штатами ліміт на імпорт іранської нафти, ще деякий час постачати нафту з Ірану, попри завершення на початку травня терміну дії виключень з санкцій.

 

Падіння цін на нафту суттєво вплинуло на ринки сільгосппродукції, які у п’ятницю на біржах різко знизилися. Ескалація торговельної напруги в минулому році значно змінила торговельні баланси між країнами та внесла відчутні корективи у світові ціни.

Коментарі відвідувачів (0):