Ціни на нафту обвалилися на 5% та можуть продовжити падіння

2020-09-22 12:25:24
Ціни на нафту обвалилися на 5% та можуть продовжити падіння

Вчора ціни на нафту різко знизилися на негативних статистичних даних про наслідки пандемії та новинах про наміри Лівії відновити поставки нафти на світовий ринок.

 

Кількість інфікованих Covid-19 у світі перевищила 31 млн людей, а померлих – 1 млн людей, з яких 200 тис – у США. Експерти попереджають про наближення другої хвилі пандемії, яка буде значно потужніша, ніж перша. Посилення карантинних обмежень в деяких країнах ЄС незабаром знову знизить попит на нафту.

 

На тлі очікуваного скорочення попиту на нафту, обумовленого пандемією Covid-19, та невиконання деякими учасниками ОПЕК+ зобов’язань по скороченню видобутку влітку, новина про відновлення лівійською компанією National Oil видобутку нафти на сході країни обвалила світові ціни. Цьому передувала заява командуючого Лівійською національною армією (ЛНА) Халіфа Хафтара про зняття восьмимісячної блокади нафтових родовищ та портів внаслідок угоди з урядом Тріполі, визнаним ООН. Видобуток нафти в Лівії до блокади складав 1,3 млн барелів/добу, після він скоротився до 100 тис барелів/добу, а тепер, за оцінками The Wall Street Journal, щоденно буде зростати на 220 тис барелів.

 

Листопадові ф’ючерси на нафту марки Brent протягом вчорашніх торгів знизилися на 5% до 41 $/барель, а пізніше відновилися до 41,6 $/барель, тоді як жовтневі ф’ючерси на нафту марки WTI опустилися на 5,8% до 38,74 $/барель, а наразі торгуються по 39,5 $/барель.

 

Додатковий удар цінам на нафту завдасть сьогоднішня презентація Battery Day, де Ілон Маск представить батарею нового типу для електрокарів у 1,5 рази дешевшу за існуючі, що значно знизить вартість електромобілів у порівнянні зі звичайними авто та завершить епоху двигунів внутрішнього згорання. Збільшення використання електромобілів знизить попит на нафту та посилить тиск на ціни сільгоспкультур, які зараз використовують для виробництва біопалива: кукурудзи, ріпаку, рослинних олій та цукрової тростини.

Коментарі відвідувачів (0):