Ціни на нафту обвалилися на 10%

2020-02-04 12:08:22
Ціни на нафту обвалилися на 10%

Котирування нафти марки Brent вчора впали на 10% на тлі прогнозів скорочення попиту з боку Китаю, обумовленого розповсюдженням короновірусу, блокуванням окремих міст та скороченням авіаперевезень. На китайських біржах в перший день після свят котирування також пішли донизу. 

 

На фондовому ринку Китаю вчора відбувся найбільший за 5 років обвал, біржові котирування впали одразу на 8%. Після тривалих вихідних інвестори приступили до роботи та почали активно розпродувати цінні папери. Паніку посилює подальше розповсюдження короновірусу, хоча експерти вважають, що його вплив на економіку країни буде тимчасовим, тому не очікують нового обвалу котирувань. 

 

Ф'ючерси нафти марки Brent на лондонській біржі ICE Futures вчора впали на 10% до 53,98 $/барель та в певний момент торгів оновили 13-місячний мінімум, проте на ранок 4 лютого відновилися до 54,72 $/барель.

 

Березневі ф' ючерси марки WTI на електронних торгах Нью-Йоркської біржі NYMEX опускалися на 7% до 49,77 $/барель, проте потім відновилися до 50,5 $/барель.

 

За даними агенції Bloomberg, з появою нового вірусу попит на нафту впав на 3 млн барелів/добу, що складає 20% споживання. Це стало найбільшим шоком для економіки з часів фінансової кризи 2008-2009 років. 

 

Експерти агенції Fitch Ratings вважають, що розповсюдження короновірусу буде стримувати зростання попиту на нафту, що збільшить її перевиробництво на тлі нарощування видобутку в США, Норвегії та Бразилії. Розмір профіциту залежатиме від тривалості епідемії та змоги країн ОПЕК+ за необхідності скоригувати обсяги видобутку. Ціни на нафту у 2020 році будуть нестабільними та залежними від геополітичної ситуації та економічних настроїв. 

 

За даними Bloomberg, ОПЕК+ проведе 4-5 лютого позачергове засідання технічного комітету, яке раніше планували провести перед березневою зустріччю міністрів ОПЕК+. 

 

Банк Citigroup Inc, що входить до трійки найбільших банків США, зменшив прогноз ціни нафти з 69 $/барель до 54 $/барель у першому кварталі 2020 р. та з 68 $/барель до 50 $/барель у другому, хоча зазначив, що ситуація залишається нестабільною та буде залежати від масштабу та тривалості епідемії. 

 

Найбільшим постачальником нафти до КНР є Росія, далі йде Саудівська Аравія, яка може значно довше демпінгувати ціну, щоб втримати обсяги продажів. 

 

Зниження цін на нафту посилює тиск на ринки рослинних олій та кукурудзу, які є основною сировиною у виробництві біопалива.

Коментарі відвідувачів (0):