Ціни на нафту і газ підскочили до максимальних багаторічних значень

2021-07-06 12:01:37
Ціни на нафту і газ підскочили до максимальних багаторічних значень

Котирування на нафту на світових біржах виросли на 3% через розбіжності членів ОПЕК+ з приводу подальшого збільшення квот на видобуток, що на тлі відновлення попиту на нафту може призвести до дефіциту пропозиції вже в серпні. Зростання цін на нафту послідувало за зростанням цін на природний газ в Європі на тлі зупинки двох російських трубопроводів на ремонт. Росія зацікавлена в підвищенні цін на енергоресурси і зараз грає на підвищення.

 

 Переговори членів ОПЕК + у Відні завершилися безрезультатно, а дату нової зустрічі також поки не визначили, зважаючи виниклих протиріч між Саудівською Аравією і Об'єднаними Арабськими Еміратами (ОАЕ). Саудівська Аравія виступає за збільшення видобутку і пропонує продовжити угоду ОПЕК + до кінця 2022 року, а ОАЕ блокує, намагаючись отримати більш високу місячну квоту на видобуток при більш високих цінах.

 

Вересневі ф'ючерси на нафту марки Brent на Лондонській біржі ICE вчора досягла рівня $77,5 за барель (вперше з жовтня 2018 року перевищивши $77) в цілому за місяць додавши більше 10%.

 

Серпневі ф'ючерси на американську нафту марки WTI перевищили $76,7 за барель.

 

Спотові ціни на газ в Європі, на хабі TTF в Нідерландах досягла $464 за тисячу кубометрів, показавши рекордне за 13 років подорожчання палива. Незвичайне зростання цін на газ влітку викликане створенням штучного дефіциту з боку Росії, яка призупиняє на ремонт два своїх газопроводи: "Ямал-Європа" з 6 по 10 липня і "Північний потік" з 13 по 23 липня, не перенаправивши обсяги прокачування через Україну.

 

 Європейські трейдери активно закуповували газ для закачування в підземні сховища (ПСГ), які через холодну зиму і весну виявилися заповнені всього на 50%, а зниження поставок призвело до дефіциту і зростання цін.

 

Зростання цін на енергоресурси знову піджене зростання цін на сільгосп товари, які використовуються для виробництва біопалива, а також прискорить обсяги продажів електромобілів у світі до нових рекордів.

Коментарі відвідувачів (0):