Ціни на кукурудзу знову завершили тиждень падінням

2020-02-17 12:04:24
Ціни на кукурудзу знову завершили тиждень падінням

Ф’ючерси на кукурудзу в Чикаго після бурхливого зростання, викликаного оприлюдненням звіту USDA та розповсюдженням короновірусу по світу, у п’ятницю опустилися до рівня попереднього тижня.

 

Короновірусом Covid-19 вже захворіли понад 70 тис людей, з яких 1770 померли. У китайській провінції Хубей запроваджений карантин для 60 млн людей, яким заборонено залишати будинки та користуватися автотранспортом, а за порушення закону про карантин загрожує смертна кара.

 

Експерти очікують, що жорсткі заходи китайської влади зупинять розповсюдження вірусу, проте поки статистика не підтверджує прогнозів. Китайські біологи припускають, що новий короновірус був виведений у лабораторії міста Ухань, яка вивчає короновіруси кажанів та знаходиться у 300 м від ринку, де був виявлений перший випадок захворювання.

 

Азійські покупці не надто активні, оскільки очікують кукурудзу нового врожаю з Південної Америки, що знижує темпи експорту кукурудзи з США. Конкуренцію американської та чорноморської кукурудзи найближчими місяцями посилить надходження врожаю з Аргентини. З початку сезону США експортували 23,7 млн т, що значно поступається 37,3 млн т, реалізованим на цю дату в минулому році.

 

Україна за тиждень експортувала 785 тис т кукурудзи, а з початку сезону – 17,6 млн т, що на 21% перевищує рівень попереднього сезону.

 

Ціни попиту на українську кукурудзу опустилися до 178-179 $/т FOB для поставок у березні-квітні, хоча продавці просять за неї 180-181 $/т FOB. Високим залишається попит з боку Китаю, Єгипту та Тунісу, проте ціни попиту також значно нижчі, ніж ціни пропозицій.

 

Ринок підтримала новина про закупівлю Китаєм 200-500 тис т кукурудзи з поставкою у березні за ціною 180-182 $/т FOB або 214-215 $/т C&F.

 

Державна алжирська агенція ONAB придбала 35 тис т української кукурудзи з поставкою у березні за ціною 194,75 $/т CFR, що відповідає 179 $/т FOB.

 

Конкурує з українською також румунська та болгарська кукурудза, яку пропонуют по 168 €/т, що відповідає 182 $/т FOB Констанца або Варна.

 

На ринках Туреччини та Єгипту посилюється конкуренція з боку російської кукурудзи, експорт якої за тиждень склав 106 тис т, а з початку сезону сягнув 2,1 млн т, що на 32% перевищує рівень минулого року.

Коментарі відвідувачів (0):