Ціни на кукурудзу знижуються слідом за цінами на пшеницю

2018-03-19 12:12:43
Ціни на кукурудзу знижуються слідом за цінами на пшеницю

В п’ятницю ф’ючерси на кукурудзу в Чикаго впали на 1%, а загалом за тиждень втратили 1,98% слідом за падінням цін на пшеницю. Різке зростання протягом останнього тижня експорту кукурудзи з США дозволило вийти на середній п’ятирічний рівень, хоча темпи експорту все ще поступаються минулорічним.

 

Поки що підстави для зростання цін відсутні, тим більше, що опади в Аргентині та Бразилії дають надію на покращення стану посівів.

 

За даними AgRural, дощі перешкоджають збиранню першого врожаю кукурудзи в Бразилії, через що станом на 15 березня обмолочено 34% площ проти середнього 5-річного показника 45%. При цьому кукурудзою сафрина під другий врожай засіяно 92% запланованих площ, що перевищує середній 5-річний показник 90%.

 

Це призведе до скорочення поставок кукурудзи на ринки в березні та квітні, проте дозволить Бразилії отримати гарний врожай зернової завдяки великій врожайності кукурудзи першого врожаю та високому рівню вологи в ґрунті, що сприятиме розвитку другого врожаю.

 

В Україні ціни на кукурудзу в порту знизилися на 2-4 $/т до 193-194 $/т. Проте проблеми з перевезенням зерна до портів, викликані циклоном з морозами та хуртовинами, посилять попит на кукурудзу з боку трейдерів. Навряд чи ціна в порту виросте до 200 $/т, оскільки реальні купівлі проводять в межах 205-206 $/т на FOB (що еквівалентно 195-196 $/т СРТ-порт). Проте виробники в очікуванні нового рівня цін можуть зменшити обсяги продажів.